Dwóch chętnych na symulatory Rosomaka

5 maja 2020, 09:31
kto_rosomak
Fot. por. B. Łukaszewski/12.BZ

Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że do postępowania na dostarczenie kompleksowego symulatora strzelań dla załogi Kołowego Transportera Opancerzonego Rosomak w wersji dla plutonu zgłosiło się dwóch oferentów.

Przetarg na symulator strzelań do KTO Rosomak w wersji dla plutonu został ogłoszony pod koniec stycznia br. W jego ramach planowano pozyskać symulator wykorzystywany do przeprowadzania symulacji scenariuszy bojowych/wojskowych oraz do szkolenia żołnierzy  wchodzących etatowo w skład plutonów zmotoryzowanych na  KTO Rosomak z systemem wieżowym Hitfist-30. Dodatkowo wymaga się by  symulator zapewniał wykonywanie symulowanych zadań ogniowych i taktycznych (obrona, natarcie, działania opóźniające, marsz) przez pluton na KTO Rosomak do celów na wirtualnym polu walki.

Zgodnie z informacja przesłaną przez Inspektorat Uzbrojenia w wyznaczonym terminie, tj. do 30 marca 2020 roku, chęć udziału w przetargu zgłosiło dwóch wykonawców:

  1. Autocomp Management Sp. z o.o. wraz z Autocomp Serwis Sp. z o.o.
  2. Thales Polska Sp. z o.o. wraz z Thales AVS France SAS.

W ocenie ofert pod uwagę będzie brana cena (94 punktów procentowych oceny) i okres gwarancji (6 pkt proc.). Zgodnie z zapisem przetargu, zwycięzca będzie musiał dostarczyć nie więcej niż cztery komplety symulatora.

Kompletny zestaw do symulacji powinien zawierać co najmniej załogowe stanowiska  odwzorowujące wieżę Hitfist-30 oraz przedział kierowania KTO Rosomak, stanowisko instruktora-operatora i stanowisko kierownika zajęć (oba oparte o odpowiedni sprzęt komputerowy).

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24