Reklama

Siły zbrojne

Dowódca JW GROM odwołany? MON zaprzecza

Fot. Maciej Nędzyński/CO MON
Fot. Maciej Nędzyński/CO MON

Informacyjna Agencja Radiowa przekazała, że dowódca Jednostki Wojskowej GROM został odwołany z pełnionej funkcji. MON zaprzecza doniesieniom o zmianie dowódcy tej jednostki.

Według informacji IAR dowódca Jednostki Wojskowej GROM ppłk Robert Kopacki został odwołany. Oficer ten został wyznaczony na stanowisko dowódcy z dniem 19 września 2016 roku. Obecnie, po jego odwołaniu, kierownictwo nad JW GROM miał objąć zastępca dowódcy ppłk Mariusz Pawluk.

Rzecznik prasowy DKWS ppłk Krzysztof Łukawski w rozmowie z Defence24.pl nie potwierdził informacji IAR. Również rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz zdementował informacje podane przez IAR.

Czytaj także: Rusza współpraca WOT z byłymi żołnierzami Wojsk Specjalnych

Ppłk Robert Kopacki ur. 9 lutego 1967 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Oficer jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych, Akademii Obrony Narodowej, w której uzyskał tytuł oficera dyplomowanego oraz ukończył studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego.

Po ukończeniu szkoły oficerskiej w 1991 roku ppłk Robert Kopacki pełnił służbę w 6. batalionie desantowo-szturmowym na stanowisku dowódcy plutonu oraz dowódcy kompanii szturmowej. W latach 2000-2008 zajmował stanowiska oficera i szefa sekcji operacyjnej sztabu 6. Brygady Desantowo-Szturmowej. W roku 2008 został wyznaczony na stanowisko służbowe szefa wydziału operacyjnego. W latach 2010-2011 związany był z Dowództwem Wojsk Specjalnych. Oficer w 2004 roku pełnił służbę w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku.

Reklama

Komentarze (4)

 1. paw

  czyli jest coś na rzeczy i wkrótce będą zmiany.

 2. Berkner

  I dobrze.

  1. Hector

   Dobrze że informacja o odwołaniu czy dobrze że MON zaprzeczył? Wpadłeś jak śliwka w kompot chłopcze.

 3. likuś

  Ciekawe po co w ogóle ten GROM który zawsze walczy za obcą sprawę.... Gdzieś w Jugosławii i Iraku a u nas w Polsce strach wyjść na ulicę...

  1. asdf

   Po to, żeby cię odbili na obcym terenie, setki kilometrów od Polski jak wezmą cię na zakładnika.

 4. wp

  Pewnie w tym roku wysla GROM na Ukraine i tyle w temacie.

Reklama