Reklama

Defence24 TV - zobacz więcej

Strzelectwo Defence24 Odc. 9: Broń czarnoprochowa - jak zacząć?

Autor. defence24

Jak wyrobić pozwolenie na broń? Jeśli szukacie rzetelnych informacji i wskazówek dotyczących strzelectwa zapraszamy do oglądania nowego programu - Strzelectwo Defence24. Gospodarzem programu jest Andrzej Idzikowski, były policjant, wieloletni instruktor strzelań policyjnych, doskonały strzelec, zwycięzca wielu zawodów strzeleckich. W dziewiątym odcinku kontynuujemy cykl strzelecki, tym razem zajmujemy się bronią czarnoprochową i wszystkim co z nią związane.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. Extern.

    Drugą sprawą jest kwestia EKB. Jeden z panów powiedział że jest to paszport dla broni, i jest to w sumie prawda, tyle że w naszych Polskich warunkach EKB zostało wykorzystane przez policję trochę niezgodnie z przeznaczeniem tego dokumentu, a za to zupełnie niezgodnie z obowiązującym wtedy prawem, bo do kontroli sprzedaży prochu czarnego przez sklepy w Polsce. Już potem oczywiście dorobiono do tego kawałek umocowania prawnego w ustawie o wytwarzaniu i obrocie materiałami wybuchowymi. Ponieważ ludziom ze środowiska ułatwiło to w końcu dostęp do prochu, to nikt nawet za bardzo na to rozbójnictwo prawne jakie odstawiła policja za bardzo nie protestował.

  2. Extern.

    Wydaje mi się że panowie ze sklepu na M pomylili się w dwóch kwestiach. Broń czarnoprochową ii amunicję do niej, można przewozić w komunikacji publicznej na tych samych zasadach jak broń czy amunicję do broni współczesnej posiadanej np. na pozwolenie sportowe czy kolekcjonerskie. Czyli ma być rozładowana i zabezpieczona. Czyli jak najbardziej nie trzeba na strzelnicę iść piechotą i można przewozić ją w komunikacji publicznej o ile np. rewolwer nie jest nabity, jest dobrze i bezpiecznie schowany i nie przeginamy z ilością przewożonego prochu, który powinien być w ilości adekwatnej do potrzeb.. Reguluje to rozporządzenie Ministrów Transportu i Gospodarki Morskiej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 kwietnia 2000 r.

Reklama