Reklama

Defence24 TV - zobacz więcej

Dla żołnierzy najważniejsza jest łączność

Transbit, mspo 2023, łączność, łączność wojskowa
Autor. Defence24.pl

Dla Defence24.pl o łączności na nowoczesnym polu walki, zabezpieczeniu łączności, technologicznych rozwiązaniach, bezpiecznych radioliniach mówi Piotr Fiszer, architekt systemów teleinformatycznych.

Reklama

Firma Transbit została założona w 1987 roku. Głównym obszarem jej działalności jest tworzenie wojskowych systemów teleinformatycznych – polowych i stacjonarnych. Transbit dostarcza kompletne, zintegrowane systemy łączności wraz z urządzeniami transmisji kablowej, światłowodowej i radioliniowej dla systemów specjalnych i sieci publicznych. Urządzenia przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Specjalizują się w opracowywaniu urządzeń łączności radiowej: radiolinii horyzontalnych, pozahoryzontalnych i troposferycznych, radiostacji szeroko pasmowych, łączy radiowych do samolotów bezpilotowych. W ofercie Transbit znajdują się kompletne rozwiązania VoIP (centrale polowe, telefony), routery i przełączniki sieciowe, przełącznice traktów cyfrowych oraz urządzenia kryptograficzne. Transbit jest jedną z nielicznych firm realizujących dostawy sprzętu łączności na potrzeby Ministerstwa Obrony Narodowej, zarówno do stacjonarnego systemu łączności, jak i do obiektów polowych. Rozwiązania prezentują najwyższy poziom technologiczny, co jest rezultatem znaczących inwestycji w badania i rozwój, połączonych z doświadczeniem i kreatywnością naszego zespołu.

Reklama

Materiał sponsorowany przez firmę Transbit.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. rwd

    Dla żołnierzy najważniejsze to dobry dowódca i dużo amunicji, reszta to......... . Łączność potrzebna jest dla tych, którym brakuje inicjatywy i muszą ciągle wisieć na telefonie czy radiostacji. Są dwie szkoły dowodzenia kacapska i amerykańska. U ruskich (też w d. LWP) wszystko trzeba było robić na rozkaz i wszelkie działania po za rozkazem były niczym zbrodnia u amerykanów rozkazy były bardzo ogólne a sposób ich wykonania zależał od podwładnych i wyższe szczeble w to nie ingerowały.

    1. Commo Guy

      Zawsze we sztabie, zawsze przy kawie? Jak bez lacznosci ewakuajesz rannych MEDEVAC, jak wezwiesz QRF albo lotnictwo ??? Pytanie retoryczne …

Reklama