Reklama

Defence24 TV - zobacz więcej

Bieda parada i nadlatujące HIMARSy | Defence24Week #29

Autor. Defence24

Parada w dniu „Pobiedy” w Moskwie oraz pierwsze polskie wyrzutnie HIMARS to główne tematy dzisiejszego Defence24Week. Kiedy otrzymamy pierwsze wyrzutnie HIMARS? Dlaczego w Moskwie podczas parady widzieliśmy tylko jeden czołg?

Reklama

Prowadzący: Michał Bruszewski

Reklama

Goście: Juliusz Sabak, Damian Ratka

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. ostatni

  Moze parada miala byc spejanie mala by pokazac ze po naszej sytonie jest DUCH? Sila lezy w duchu. My pokonalsmy Naizizm. My dalej z nim walczymy. - taki przekaz. - cos w rodzju male a skromne a zwyciezy?

  1. Rusmongol

   Największy problem Rosjan to ich zakłamane przeświadczenie że jacy to oi najlepsi, że mają misję uzdrowienia świata, że jak to oni dobrze robią. Nic do nich nie dociera.... Są źli, faszyzuja, matacza, ukrywają swoje zbrodnie których mają dużo na sumieniu. Nawet teraz niby walczą z nazizmem a sami są faszystami.

  2. Matrix

   To prawda, zresztą jest wiele analogii między hitlerem i jego państwem a putinem i jego państwem. Chociażby zaczynając od rzeczy najprostszych, jak symbol zvastyki, albo cała narracja dotycząca ochrony mniejszości na cudzych ziemiach. Jedyna różnica polega na tym, że Rosjanie "wyzwalają", to stały tekst od dziesiątek lat. Sami rosjanie nie są narodem zbyt lotnym, łatwo nimi manipulować i rządzić jak bezładną masą. Żyją w nędzy, cały czas warczą na siebie, wielki szef poniża i równa z ziemią mniejszego szefa, mniejszy szef poniża i równa z ziemią szeregowego pracownika. Po każdym dniu zostaje tylko wódka i leczenie się "wielkością rosji". Jak to ktoś powiedział, rosjanin jest wielki rosją. Nieważne, że to tylko wielka stacja benzynowa, bez rynku i pieniędzy. A jak jeszcze kogoś ta wielka rosja weźmie pod but, zmiażdzy to wtedy rosjanie czują się naprawdę wielcy.

 2. Chyżwar

  Na defiladę w Moskwie można było posłać ruskich licealistów poubieranych w papierowe czołgi. Takie same w jakie poubierała się swego czasu nasza młodzież, która pod ruską ambasadą tłumaczyła sowietom, że powinni zabrać niemile w Polsce widziane wojsko do siebie. W przypadku FA50PL byłem prawie pewien, że trafi tam Phantom Strike i chciałem, żeby ten radar był. Integracją z AIM-120 bym się nie martwił, ponieważ "kruk krukowi oka nie wykole. Z HIMARsami wiadoma sprawa. Mnie interesują M1. Gdyby tu pojawiła się obsuwa. Na przykład taka, że polski rząd zgodził się na wypad z kolejki, to chyba zwarzywszy, że lwią cześć czołgów posłaliśmy na Ukrainę szlag jasny by mnie od tego trafił.

 3. GB

  Panowie nie wiem kiedy nagrywaliście program, ale hitem dnia jest atak na Ługańsk. 2 pociski manewrujące wystrzelone gdzieś z między Krematorskiem a Bachmutem czyli 100 -130 km od Ługańska. Tzn. pierwsze użycie Storm Shadow. I co ciekawe wsparte użyciem wabików ADM-160 MALD. Atak się udał gdyż mowią że trafili skład paliw i zakład remontu wozów bojowych.

Reklama