Reklama

Geopolityka

Dania przekaże Indiom technologię do budowy radarów

Fot. Terma
Fot. Terma

Duński koncern elektroniczny Terma podpisał umowę o współpracy z indyjskim koncernem TASL (Tata Advanced Systems Limited) w sprawie przekazania technologii do budowy radarów obserwacji nawodnej dla sił morskich Indii.

Zgodnie z kontraktem duńska firma ma pomóc w dostawie 31 radarów klasy SSR (Surface Surveillance Radar). Zakup ten jest o tyle ważny, że jest on pierwszym zamówieniem złożonym przez indyjskie ministerstwo obrony zgodnie z procedurami udzielania zamówień publicznych w dziedzinie obronności (DPP) w ramach kategorii „Kupić i robić u siebie” („Buy and Make”) zgodnej z programem "Made in India".

Kontrakt przewiduje dostawę, instalację i integrację systemów radarowych w indyjskiej marynarce wojennej, jak również dostawę symulatorów, utworzenie magazynu części zamiennych i zintegrowanego systemu wsparcia logistycznego zabezpieczającego pracę stacji radiolokacyjnych przez okres co najmniej 10 lat.

Wszystkie radary mają być wyprodukowane w Indiach przez koncern TASL dzięki technologiom przekazanym przez Duńczyków. Zgodnie z ujawnionymi informacjami mają być to półprzewodnikowe stacje radiolokacyjne obserwacji sytuacji nawodnej SCANTER 6002, przystosowane do długotrwałej, ciągłej pracy. Może to oznaczać, że zostaną one wykorzystane w brzegowym systemie nadzoru radiolokacyjnego budowanego by chronić indyjskie wody terytorialne.

Reklama

Komentarze

    Reklama