Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Idlib zostanie drugą „strefą Gazy”?; Specustawa dotycząca koronawirusa będzie procedowana przez senat w piątek

Fot. MON
Fot. MON

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Jakub Kapiszewski, Dziennik Gazeta Prawna, „Czy powstanie <<syryjska strefa Gazy>>?”:Jak wykazują eksperci, jeśli Turcja i Rosja dogadają się w sprawie Idlibu, może to doprowadzić do jeszcze gorszego kryzysu w przyszłości. „Jeśli faktycznie dojdzie do powstania <<syryjskiej strefy Gazy>>, to nic się w regionie nie zmieni - to znaczy wciąż będzie tam istniał bardzo gęsto zaludniony spłachetek ziemi, który w każdej chwili będzie groził wybuchem nowego kryzysu migracyjnego.”


Joanna Ćwiek, Rzeczpospolita, „Wirus atakuje Polskę”: Senat ma się zająć projektem specustawy dotyczącej koronawirusa w piątek po południu. Senatorowie najprawdopodobniej będą zgłaszać do niej poprawki, ale zapewniają, że jej nie zablokują. Specustawa ma zostać przyjęta szybko. „Jak tłumaczy gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, wirus ginie samoistnie po miesiącu w temperaturze 20 stopni. To oznacza, że zbliżające się lato zahamuje nowe zachorowania. Jednak zdaniem prof. Gierlaka problem może wrócić jesienią. Rząd zapewnia, że Polska jest na walkę z wirusem gotowa.”


Reklama

Komentarze (1)

  1. dim

    Dwa newsy: (1) Wyjaśniło się właśnie, czemu "uchodźcy" dowożeni byli z głębi Turcji m.in. autobusami, obstawianymi przez wojsko. Teraz zeznają, że wyłuskano ich z tureckich więzień. Przy tym ani jednego Syryjczyka, w tej grupie bodaj 83 aresztowanych przez Greków, po siłowym przekroczeniu granicy. Są Afgańczycy, Pakistańczycy, Somalijczycy i... nawet jacyś Turcy. (2) Wczoraj Bundestag, 475:117, odrzucił propozycję przyjęcia do RFN 5 tysięcy osób, rodzin, spośród Syryjczyków przebywających w Grecji. - staram się tego nie komentować, zresztą po co ?

Reklama