Reklama

Geopolityka

Błaszczak: zmiana ustawy o cudzoziemcach. Cel – uszczelnienie granic

Mariusz Błaszczak, fot. P. Tracz/KPRM
Mariusz Błaszczak, fot. P. Tracz/KPRM

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak we wtorek zaprezentuje zmianę ustawy o cudzoziemcach. Jej celem ma być wzmocnienie szczelności polskich granic. 

Błaszczak był pytany, czy przygotowywana ustawa o cudzoziemcach ma służyć temu, aby Polska była bardziej bezpieczna i żeby skuteczniej walczyć z nielegalnymi imigrantami. "Rzeczywiście tak. Zmiana ustawy o cudzoziemcach – jutro na konferencji prasowej przedstawię szczegóły – ma przede wszystkim wprowadzić procedury graniczne, ma przyspieszyć deportacje tych, którzy nielegalnie próbują wtargnąć do Polski. Te zmiany są konieczne, żeby dodatkowo jeszcze wzmocnić szczelność polskich granic" – poinformował.

Czytaj więcej: Błaszczak: Polskie granice są szczelne. Plany MSWiA na 2017 rok

Podkreślił, że polskie granice są szczelne, ale napływ kolejnych fal migracji z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, szczególnie do Niemiec i do Francji są faktem.

Zaznaczył, że gdyby nie zmiana rządu, to dziś w Polsce też mielibyśmy tysiące imigrantów, ponieważ rząd PO-PSL złamał solidarność Grupy Wyszehradzkiej i podjął taką decyzję. Rząd PiS tych zobowiązań jednak nie wykonuje.

Nam chodzi o bezpieczeństwo. Niewątpliwie na zachodzie Europy dochodzi do ataków terrorystycznych; to terroryści muzułmanie, wyznawcy islamu powodują te ataki terrorystyczne. Polska jest bezpieczna, Polska jest od tego wolna, natomiast musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych granic, musimy uszczelnić nasze granice i temu służy projekt.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak

PAP - mini

Reklama

Komentarze (3)

  1. miki

    Jak miło się to czyta.Żadnej sztucznej poprawności politycznej tylko twarde fakty i jak zaradzić kłopotom aby nie przedostały się do nas. Brawo! Niemce mogą się uczyć....zapraszamy na szkolenie :)

  2. Przemyśl

    Trzeba położyć duży nacisk na pilne wzmocnienie granicy z Ukrainą. PILNIE.

  3. Tom

    Brawo Błaszczak, tak trzymać.

Reklama