Bieg Cichociemnych ruszy w tym roku 22 sierpnia

6 sierpnia 2020, 15:07
bieg
Fot. biegcichociemnych.pl
Reklama

22 sierpnia w Sochaczewie odbędzie się VII edycja Biegu Cichociemnych. Partnerem wydarzenia, mającego na celu upamiętnienie słynnej formacji z czasów drugiej wojny światowej jest Defence24.pl W tym roku cała impreza jest dedykowana współczesnym Cichociemnym - czyli żołnierzom Jednostki Wojskowej GROM z okazji 30-lecia powstania tej formacji. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Organizatorzy zapraszają do udziału w tegorocznym Biegu Cichociemnych, który ma na celu upamiętnienie "Cichociemnych - elity polskiej dywersji". Jednocześnie, właśnie w 2020 r. Bieg ma na celu również ukazani roli i znaczenia współczesnych spadkobierców tradycji Cichociemnych, a więc operatorów elitarnej Jednostki Wojskowej GROM. Przypominając o wyjątkowej okazji związanej z 30-leciem powstania formacji.

Obok kwestii patriotycznych i historycznych, kluczowe staje się przy takim wydarzeniu również popularyzowanie biegania i promowania zdrowego stylu życia wśród Polaków. Bieg Cichociemnych to także, wielka promocja współczesnego Wojska Polskiego i służby dla kraju. Należy podkreślić, że Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak objął w tym roku przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Dzięki wdrażaniu koncepcji Biegu Cichociemnych dąży się do utrwalania wartości patriotycznych i kształtowania świadomości narodowej wśród wszystkich uczestników samego wydarzenia - zarówno bezpośrednio biegnących, ale również dopingujących na trasie. Założeniem było umożliwienie zawodnikom, którzy zgłoszą się do Biegu Cichociemnych, uczestnictwa w imprezie biegowej z elementami szkolenia wojsk specjalnych. Tym samym, zyskują wyjątkową możliwość rywalizacji w ekstremalnych warunkach. Cała koncepcja ma być wyjściem naprzeciw zapotrzebowaniu m.in. środowisk biegaczy w mundurach.

Chętni do spróbowania się na trasie Biegu Cichociemnych mogą dokonać rejestracji on-linehttp://www.zmierzymyczas.pl/zapisy.html

Więcej informacji można również pozyskać na stronie - http://biegcichociemnych.pl/


Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
niedziela, 23 sierpnia 2020, 11:33

Elita polskiej dywersji słowo klucz...co było powodem powstania polski w 1918 roku? Klęska Rosji i Niemiec...bez porażki obu nie było szans na powstanie Polski...zrobiło się miejsce dla Polski...okupacja 39-45...Polacy popełniają kardynalny błąd decyznijny...Cichociemni wraz z akowcami jak baranki wysadzają niemieckie pociągi jadące na wschód co było głupotą i wdają się w szarpaninę z najlepszą i najsilniejsza armią swiata do początku 1943 roku... efekt...ZSRR wyzwala nas spod okupanta i zaczyna nas okupować...klasyka gatunku...krzyżacy i gdańszczanie. Nie popieram i nie podoba mi się postawa polski i polskich żołnierzy po 39 roku...wykazali się męstwem dla obcych interesów zostawiając Wołyń,ponary, Warszawę, Zamojszczyźne i wiele innych miejsc by bawić się w wysadzanie pociągów dla ruskiego i Anglika pomijam jakieś kolonialne tobruki,narwiki,arnhemy , Lenina

Terytorials
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 08:14

Czyli model Czeski. Nic nie robic. Oddac kraj obcemu?

ghj
sobota, 22 sierpnia 2020, 12:07

a potem przyjdzie jakiś pisior i odwoła wszystko bo koronawirus.

Tweets Defence24