Biden nominował kandydatkę na wiceszef Pentagonu

31 grudnia 2020, 10:54
840_472_matched__qm797n_KathleenHicks
Fot:US Department of State
Reklama

Prezydent elekt USA Joe Biden nominował w środę Kathleen Hicks na stanowisko zastępcy ministra obrony. Jeśli wybór zostanie zatwierdzony przez Senat, będzie ona pierwszą kobietą pełniącą tę funkcję.

Hicks wspina się po szczeblach cywilnej kariery w ministerstwie obrony USA od 1993 roku. Od 2012 r. należała do grona najwyższych rangą urzędników Pentagonu w administracji byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy.

Podczas prezydentury Donalda Trumpa pracowała w waszyngtońskim Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS). Obecnie Hicks stoi na czele tzw. zespołu przejściowego Bidena w Pentagonie, który ma zapewnić płynne przejęcie zadań resortu przez nową administrację.

Na początku tego miesiąca Joe Biden ogłosił, że ministrem obrony zostanie emerytowany generał Lloyd Austin. W 2012 roku był on zastępcą szefa sztabu wojsk lądowych USA (U.S. Army), a następnie - w 2013 r. - stanął na czele Centralnego Dowództwa Stanów Zjednoczonych (CENTCOM). Po przejęciu przez Państwo Islamskie kontroli nad Mosulem w czerwcu 2014 r. nadzorował opracowywanie i realizację planu kampanii wojskowej przeciwko IS w Iraku i Syrii. W 2016 r. przeszedł w stan spoczynku.

W wydanym w środę wieczorem oświadczeniu prezydent elekt ujawnił, że drugim zastępcą Austina będzie Colin Kahl, były doradca Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego.

Ci szanowani, utalentowani przywódcy cywilni pomogą uczciwie i zdecydowanie kierować Departamentem Obrony, chronić życie i interesy narodu amerykańskiego.

Joe Biden

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
Scarecrom
piątek, 1 stycznia 2021, 22:36

She is Wicked Witch of the West (Złą Czarownicą z Zachodu)!

andys
czwartek, 31 grudnia 2020, 13:35

"Ci szanowani, utalentowani przywódcy cywilni pomogą uczciwie i zdecydowanie kierować Departamentem Obrony, chronić życie i interesy narodu amerykańskiego." Przynajmniej szczerze, beda chronic zycie i interesy narodu amerykańskiegi i tylko amerykańskiego!

Patryk
czwartek, 31 grudnia 2020, 12:26

Nie oceniajmy go zanim nie zacznie podejmować jakichkolwiek decyzji, za kilka miesięcy zobaczymy jak sobie z prezydenturą poradzi.

Fanklub Daviena
piątek, 1 stycznia 2021, 13:43

Naprawdę wierzysz, że w USA prezydent nie jest figurantem i naprawdę rządzi? Nawet po tym jak Trump powiedział, że USA wycofuje się z Syrii i Afganistanu a Deep State powiedział, że takiego wała? :D

Zły dzik
sobota, 2 stycznia 2021, 02:45

Akurat Biden jest wprowadzany przez Deep State, wiec przynajmniej to co bedzie mowic ze sie dzieje to sie bedzie dziac bo informacje bedzie mial od swoich "opiekunów". Trump mial przeciwko sobie miedzypartyjny Deep State ale tez politycznych aktywistow-urzednikow, ktorzy kierowali sie swoja ideologia a nie obowiazkami i to od najnizszych szczebli budzetowki

goegx
sobota, 2 stycznia 2021, 00:15

nie jest figurantem, ale nie może mieszać się w cudze kompetencje tak jak u was w Rosji Putin miesza się we wszystko i efekty widać - bida i nędza.

birdy
czwartek, 31 grudnia 2020, 12:09

Spoko ,myślę że Rosja ,Chiny i parę innych państw zadowolone ze zbliżającego się resetu nr 954.

Tweets Defence24