Reklama

Polityka obronna

Berlińska policja z pojazdem opancerzonym [WIDEO]

Survivor R/foto: rheinmetall-defence.com
Survivor R/foto: rheinmetall-defence.com

Policja w Berlinie zamówiła specjalnie zabezpieczony pojazd Survivor R od Rheinmetall. Do berlińskich funkcjonariuszy trafi oni w lipcu 2018 roku. Po Saksonii Berlin jest drugim niemieckim regionem, który wyposażył swoje siły policyjne w Survivor R. 

Survivor R opracowany został we współpracy z austriackim producentem pojazdów specjalnych Achleitner i przystosowany jest do prowadzenia działań przez policyjne jednostki specjalne. Wykorzystywany jest przez policjantów do ewakuacji osób ze strefy zagrożenia ale także do transportu funkcjonariuszy w obszar prowadzonych działań.

Pojazd bazuje na podwoziu ciężarówki 4x4 MAN, z opancerzonym przedziałem załogowym. Survivor R charakteryzuje się dużą mobilnością a jego prędkość maksymalna przekracza 100 km/h.

Survivor R może być także wykorzystywany jako wóz dowodzenia, pojazd transportowy czy ambulans.

Reklama

Komentarze (11)

 1. makx

  Naprawdę nikt nie czyta artykułu ze zrozumieniem? To dla SWAT kupili przecież. Ech....

 2. As

  Nagromadzenie w Berlinie elementu, który nie akceptuje zasad dotychczas panujących w tym kraju jest na tyle duże, że i starsze wersje Leopardów można u naszych sąsiadów zacząć malować na srebrno z niebieskim paskiem.

  1. Wawiak

   Hmm... pociski z cieczą jak w "Złocie dla zuchwałych", tylko innym płynem je wypełnić....

 3. 22

  NIEDŁUGO PO WŁASNYCH MIASTACH BĘDĄ MUSIELI PORUSZAĆ SIĘ W CZOŁGACH.

 4. echo

  Niech panowie od Conceptu a może też z Poznania dobrze się przyjrzą.

 5. Mr. B

  Dlaczego nie kupili Nyski Concept :) ? pytanie retoryczne

 6. Kristo

  Niemcy, powoli rozumieją ,do czego doprowadzi ich przyjmowanie milionów "ubogacaczy kulturowych".To jednak żadne remedium na własną głupotę i brak opamiętania...

 7. dfghjkjhgfd

  czas najwyższy, niedługo ulica będzie tam rządzić i będą Pumy patrolować krawężniki, patrzeć tylko jak zza węgłą rąbnie RPG-7 w jakiś radiowóz

  1. mosze

   Na razie na niemieckiej ulicy czuję się znacznie bezpieczniej niż w Polsce. Także kontakty z niemiecką policją oceniam znacznie lepiej niż kontakty z polską. Nasza próbuje zazwyczaj wręczyć mi mandat za cokolwiek. Niemiecka próbuje pomóc, pouczyć, skorygować. Na niemieckich ulicach jest porządek. Ludzie sprzątają po swoich pieskach. A opowieści o strasznych islamskich emigrantach okupujących niemieckie ulice to wyłącznie produkt propagandy niektórych mediów w Polsce.

  2. Marek

   Co Ty opowiadasz. Przecież Niemcy wyłapali już chyba wszystkich swoich "prawicowych ekstremistów", co oznacza, że lada moment nie będzie tam żadnego zagrożenia terrorystycznego.

 8. TomaszBąk

  Pojazd zakupiony w ilości 4 sztuk przez armię Czarnogóry. W planach jest nabycie kolejnych 26 egzemplarzy. Często widywany na manewrach obok BOV VP М86

 9. kowalskiadam154

  Do islamskich dzielnic tylko takim bo zwykłymi samochodami boją się tam wjechać Wogle boją się tam wjeżdżać i dlatego 1500 emigrantów zostanie teraz policjantami i to mimo że (jak podaja media) mają problemy z przystosowaniem sie do niemieckich norm prawnych obyczajowych a nawet językiem to dostaną broń do łapy

 10. Ok

  Ahaaa nomto teraz rozumiem dla czego modernizują leopardy do wariantu 2a7 przyda się

 11. ivo

  Jak tak dalej pójdzie, policja w każdym większym niemieckim mieście będzie potrzebować takich pojazdów. Pytanie brzmi, ale po co, przecież Niemcy to oaza spokoju, tolerancji i oświecenia.

Reklama