Geopolityka

Armia izraelska dyscyplinuje kobiety w mundurach – za rozbierane zdjęcia na Facebooku

Fot. IDF
Fot. IDF

Przedstawiciel izraelskiej armii przekazał, że ukarano grupę żołnierek, które zrobiły sobie rozbieraną sesję zdjęciową z wojskowym wyposażeniem i później umieściły te fotografie na Facebooku.


Czytaj też: Siły zbrojne Izraela

Był to jeden z wielu wybryków młodych żołnierzy, którzy w Izraelu są nadal obowiązkowo wcielani do służby wojskowej. Jak poinformowano, młode dziewczyny, które opublikowały swoje zdjęcia były rekrutkami w jednej z baz w południowym Izraelu.

Fotografie przedstawiają zarówno żołnierki w samych majtkach trzymające karabiny, jak i panie w mundurach, które są tak rozpięte by pokazywać części bielizny. Pomimo, że twarze kobiet były zamazane nie było żadnego problemu z ich identyfikacją. Władze wojskowe określiły ich zachowanie jako „niewłaściwe”.

Przeprowadzono szereg szkoleń, które mają zapobiec w przyszłości takim incydentom. Jak dotąd nie przynosi to spodziewanych rezultatów, ponieważ takie przypadki miały już miejsce wielokrotnie. Całkiem niedawno skandalem zakończył się wyczyn jednego z żołnierzy izraelskich, który opublikował na jednym z portali społecznościowych antypalestyńskie hasła i umieścił tam swoje zdjęcie bez ubrania, tylko z karabinem. Nie pomógł nawet zakaz wykorzystywania wybranych stron internetowych i portali przez żołnierzy w bazach wojskowych.

Czytaj też: Izrael wycofuje amunicję z białym fosforem

Jak więc widać dotychczasowe działania nie przyniosły żadnego rezultatu. Tym bardziej, że do armii izraelskiej powoływani są mężczyźni i kobiety już w wieku 18 lat, a wiec w momencie, gdy pogodzenie się z dyscypliną wojskową jest szczególnie trudne.

(MD)

Komentarze