Reklama

Geopolityka

Antoni Macierewicz w Waszyngtonie. Rozmowy o walce z Daesh

Fot. R. Surdacki/Defence24.pl.
Fot. R. Surdacki/Defence24.pl.

W dniach 20-22 lipca br. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz będzie przebywał z wizytą w Waszyngtonie.

Głównym punktem wizyty Macierewicza w Stanach Zjednoczonych będzie udział w sesji plenarnej ministrów obrony państw – członków globalnej koalicji, dowodzonej przez USA i utworzonej do walki z Państwem Islamskim.

Polska zdecydowała o włączeniu swoich sił do koalicji przeciwko Daesh 17 czerwca 2016 roku, kiedy to prezydent RP podpisał postanowienie o użyciu dwóch Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve w okresie od 20 czerwca do 31 grudnia 2016 r. Główne siły kontyngentu w Państwie Kuwejt tworzy komponent powietrzny - cztery samoloty F-16 wyposażone w zasobniki rozpoznawcze DB 110 - realizujący zadania lotnicze w zakresie rozpoznania na potrzeby wsparcia operacji Inherent Resolve. Natomiast w skład kontyngentu w Republice Iraku weszły siły wydzielone z Wojsk Specjalnych, a do ich głównych zadań należy doradztwo i szkolenie sztabów oraz pododdziałów specjalnych Sił Zbrojnych Iraku.

W czasie swojej wizyty w USA, w piątek 22 lipca, minister Macierewicz wygłosi również wykład w Atlantic Council pt. „The outcome of NATO Summit and its implication into Pol – US bilateral relationship”, a także weźmie udział w spotkaniu zorganizowanym przez Institute of World Politics z ekspertami ds. bezpieczeństwa międzynarodowego.

Reklama

Komentarze (1)

  1. albin

    ciekawe w jakim języku

Reklama