Reklama

Geopolityka

Amerykanie wycofują swoich żołnierzy z Niemiec

Amerykanie chcą wycofać część swoich wojsk z Niemiec likwidując między innymi bazę w Bambergu (US Army)
Amerykanie chcą wycofać część swoich wojsk z Niemiec likwidując między innymi bazę w Bambergu (US Army)

Po Brytyjczykach także Amerykanie potwierdzają przyśpieszenie w wycofywaniu swoich wojsk z Niemiec. Według nowych planów ogłoszonych przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych do kraju ma wrócić z Europy 10 000 żołnierzy.

CZYTAJ TAKŻE: Brytyjczycy opuszczą wojskowe bazy w Niemczech szybciej niż planowano

Część jednostek jest po prostu dezaktywowana (w 2013 roku będą to np.: 535 kompania inżynieryjna w Bambergu, 12 kompania chemiczna w Schweinfurcie, sztab V korpusu w Wiesbaden, 172 brygada piechoty w Grafenwoehr). Zacznie się też przegrupowanie oddziałów, które ma ostatecznie pozwolić na zamknięcie amerykańskich baz w Bambergu i Schweinfurcie.

Przede wszystkim zostanie przebazowany Zespół Bojowy 173 Brygady Powietrznodesantowej. Część żołnierzy wyjedzie do Włoch gdzie w Vincenza stacjonuje sztab całej jednostki. Dwa bataliony - specjalny i logistyczny zostaną przerzucone z Bamberg do Del Din. Natomiast 1 Szwadron 91 Regimentu Kawalerii z Schweinfurtu oraz 4 batalion 319 Regimentu Artylerii z Bambergu zostaną przesunięte bliżej granicy czeskiej do Grafenwoehr.

CZYTAJ TAKŻE: Udany test. Do stworzenia skutecznej tarczy antyrakietowej nie potrzeba elementów w Europie Środkowej

Przegrupowania są częścią planu mającego za zadanie zredukować liczbę wojsk amerykańskich w Europie z 40 000 do 30 000 żołnierzy.


MD
Reklama

Komentarze

    Reklama