Reklama

Polityka obronna

Afera korupcyjna w czeskim rządzie

Premier Petr Nečas znalazł się w trudnej sytuacji z powodu olbrzymiej afery korupcyjnej dotyczącej jego rządu- fot. Wikipedia
Premier Petr Nečas znalazł się w trudnej sytuacji z powodu olbrzymiej afery korupcyjnej dotyczącej jego rządu- fot. Wikipedia

Czeska prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie wszystkich osób podejrzanych o udział w aferze korupcyjnej, która wstrząsnęła czeskim rządem.Według mediów w trakcie prowadzonej w nocy ze środy na czwartek zakrojonej na szeroką skalę akcji policyjnej jednostki Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej (UOOZ) aresztowały wiele osób, które zajmują bądź zajmowały wysokie stanowiska państwowe w Republice Czeskiej.

Zobacz: Przetarg na AJT dla Sił Powietrznych RP bez Czechów

Według nieoficjalnych informacji wśród oficjeli piastujących obecnie ważne funkcje znaleźli się szef urzędu rady ministrów Lubomir Poul i naczelnik wywiadu wojskowego Milan Kovanda. Jednocześnie potwierdzono zatrzymanie szefowej gabinetu premiera Petra Neczasa Jany Nagyovej.

Zatrzymano także byłego naczelnika wywiadu wojskowego Ondreja Palenika, byłego przewodniczącego klubu poselskiego kierowanej przez Neczasa Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) Petra Tluchorza, byłego ministra rolnictwa Ivana Fuksa i byłego wiceministra tego resortu Romana Boczka.

Przeczytaj również: Nowości programu JAS-39 Gripen w Republice Czeskiej i na Węgrzech

Zarzut jaki nad nimi ciąży dotyczy korupcji. Mieli zrzec się mandatów w zamian za propozycję objęcia intratnych posad w gospodarce państwowej.

(PAM)
Reklama

Komentarze

    Reklama