Reklama

Polityka obronna

3 tys. pistoletów dla Policji

Pistolet P99, opracowany dla Policji. Fot. M.Dura/Defence24.pl
Pistolet P99, opracowany dla Policji. Fot. M.Dura/Defence24.pl

Policja poinformowała o wyborze oferty Fabryki Broni Łucznik-Radom na dostawę 3 tys. pistoletów samopowtarzalnych. Koszt zakupu wyniesie ponad 4,5 mln zł.

Ogłoszenie o zamówienie na zakup 3000 pistoletów samopowtarzalnych przez Policję zostało opublikowane w drugiej połowie marca. W postępowaniu zostały uwzględnione oferty Fabryki Broni-Łucznik Radom i warszawskiej spółki Kaliber.

Propozycja radomskiego przedsiębiorstwa  została uznana za korzystniejszą zarówno pod względem ceny, która stanowiła 80% wartości oceny oferty, jak i warunków gwarancji, na które przypadało pozostałe 20% punktów. Oferta Fabryki Broni została bowiem wyceniona na na 4,502 mln zł, podczas gdy spółki Kaliber na 5,535 mln. Radomska spółka zapewniała gwarancję na okres 9 lat na pistolet i magazynki, podczas gdy Kaliber – na 5 lat.

W treści ogłoszenia o zamówienie zaznaczono, że dostawy mają się odbyć do 30 listopada 2015 roku. Fabryka Broni wytwarza obecnie pistolety P-99 przeznaczone na wyposażenie służb mundurowych, które w znacznych ilościach znajdują się na uzbrojeniu polskiej Policji.

Warunki omawianego zamówienia na pistolety samopowtarzalne dla Policji były szczegółowo opisywane na łamach Defence24.pl. 

Reklama

Komentarze (8)

 1. Rico

  na szczęście policja się nie szkoli i ich nie używa wiec P 99 sie nie rozpadną i bedą mogły służyć długie lata. po wypadku w Legionowie gdzie pękła płytka oporowa a kadet dostał iglica w okolice oka - pistolety to powinny zostać zwrócone producentowi

  1. zgodny

   popieram

 2. Arb

  http://www.cabelas.com/product/Beretta-M-mm-Pistol/1097039.uts Tu masz cene m9 detaliczna!!! W usa ... Więc nasz państwowy kontrakt ponownie jest mocno zawyżony cenowo

 3. abc

  A kiedy nowy pistolet dla wojska?

 4. AWU

  Zastanawia mnie cena, 1500 zł za pistolet czyli $425, to cena detaliczna na rynku w USA za P99. Podobnie P229 Sig czy standart issue Beretta M9 to ok $500?

  1. Karol

   P229 i M9 są dwa razy droższe.

 5. Qba

  Jaki pistolet oferował Kaliber?

  1. Urko

   Ciężko się gdzieś doczytać. Zgodnie z tradycją powinni zaoferować Glock-a 19, ale zdaje się, że w tak postawionych warunkach przetargu nie mógłby w ogóle wystartować.

  2. Podbipięta

   Glock

 6. gość

  Witam,czy ktoś się orientuje na jakim poziomie aktualnie jest testowanie i modyfikowanie MSBSa?

  1. ja

   Tak.

  2. Podbipięta

   Na dniach pierwsze trafią na testy do jednostek liniowych.

 7. Urko

  Żadnego zaskoczenia.

  1. Logik

   Dlaczego?

 8. klops

  tak się zastanawiam po co Policji broń, po pierwsze oni nie potrafią z niej korzystać, po drugie dajemy broń kretynom!!! Sorry ale nabór do Policji to kpina...

Reklama