Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

10 książek o bezpieczeństwie, które trzeba przeczytać [NOWOŚCI]

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Przedstawiamy zestawienie 10 najciekawszych książek o bezpieczeństwie w ofercie redakcyjnej księgarni Sklep.Defence24.pl. 

Nadchodzi czas przedświątecznych zakupów. Szukając nieszablonowego prezentu dla miłośników strategii, wojska i obronności warto zwrócić uwagę na wyjątkową ofertę Sklepu Defence24.

Szukasz prezentu dla żołnierza, stratega lub miłośnika militariów? Zapoznaj się z naszą listą bestsellerów.

1. Zasadzka w działaniach lekkiej piechoty  

W większości obecnie obowiązujących regulaminach taktycznych działań piechoty armii NATO zasadzka stanowi jedną z metod walki, występującą w różnych rodzajach działań taktycznych. W dobie konfliktów o małej intensywności, które przyniosły renesans taktyki małych pododdziałów, tzw. małej taktyki (ang. infantry minor tactics, IMT), również zasadzka ponownie stała się skutecznym narzędziem walki w rękach dowódców pododdziałów piechoty, niezależnie czy mówimy o górach Afganistanu, stepach wschodniej Ukrainy czy terenach Górskiego Karabachu.  Interesująca pozycja wydawnicza, której autorem jest Paweł Makowiec, doktor nauk humanistycznych, autor szeregu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu taktyki walki lekkiej piechoty i historii działań specjalnych „Kedywu” Armii Krajowej. Wieloletni członek ruchu strzeleckiego w szeregach ZS „Strzelec” OSW oraz ZS „Strzelec”. Członek Zarządu Stowarzyszenia Ruchu na Rzecz Obrony Terytorialnej ObronaNarodowa.pl, instruktor Programu Szkoleniowego GSR ObronaNarodowa.pl. Żołnierz OT w 9. Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Wykładowca w Zakładzie Obrony Terytorialnej Akademii Wojsko Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. 

Zapraszamy do zakupu i lektury.  

image
Grafika Defence24  

 

2. Chiny – zrozumieć imperium  

Czy da się pokonać Chiny? Czym dla chińskich współczesnych decydentów jest stulecie narodowego poniżenia? Jak Chińczycy rozumieją własną historię? Kim byli i jak rozumieli świat ludzie, których czyny ukształtowały historię Chin?  

Odpowiedzi na te i inne pytania w książce Piotr Plebaniaka pt. „Chiny – zrozumieć imperium”.

image
Grafika Defence24

   

3. Bezpieczeństwo. Teoria i Praktyka. Jednostka Wojskowa GROM jako instrument polityki bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Jubileusz 30 lat istnienia formacji  

Publikacja poświęcona elitarnej Jednostce Wojskowej GROM, jej miejscu w systemie bezpieczeństwa, operacjom bojowym. Czytelnik znajdzie w niej również wspomnienia Gromowców. Publikacja towarzyszy 30 rocznicy powstania GROM-u.

Więcej informacji o publikacji Marcina Lasonia i Grzegorza Wydrowskiego. 

image
Grafika Defence24

   

4. Chłopaki z Marsa  

Książka Navala, która jest kontynuacją cyklu wspomnień z działań na wodach Zatoki Perskiej i Iraku. Chłopaki z Marsa znowu lądują w Iraku, misja stabilizacyjna przekształca się w brutalną wojnę. Nadżaf, Faludża, Mosul czy Karbala stały się miastami, w których trwały regularne bitwy. Wszędzie tam był GROM, po piętnastu latach przyszedł czas na opowieść, czas na prawdę o tamtej rzeczywistości.

Więcej informacji o publikacji.

Reklama
Grafika Defence24

   

5. 1 Batalion Szturmowy  

Batalion to elitarna jednostka wojskowa PRL przeznaczona do prowadzenia działań w małych kilkuosobowych grupach przygotowywana do prowadzenia działań głęboko poza linią frontu. Jak żołnierze 1. Batalionu Szturmowego przygotowywali się do atakowania systemów dowodzenia i łączności, lotnisk, baz morskich, składów magazynowych, wyrzutni rakiet i rejonów koncentracji opowiada prof. Hubert Królikowski.  

Książka dostępna w SklepDefence24.

   

6. Polityka obronna i bezpieczeństwa narodowego Nowej Zelandii w XXI wieku  

Analiza nowozelandzkiej polityki obronnej XXI wieku opracowana przez Marcina Lasonia. Kupując książkę wspierasz Fundację Sprzymierzeni z GROM.

Więcej informacji o publikacji. 

image
Grafika Defence24 

   

7. Powszechna Obrona Terytorialna  

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego silny akcent kładzie na posiadanie przez Polskę odporność militarnej poprzez obronę powszechną jako jeden z filarów strategii III RP.   Książka prof. Ryszarda Jakubczaka wychodzi naprzeciw założeniom Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP, wskazując na usytuowanie i istotny wpływ Obrony Terytorialnej na stan i rozwój bezpieczeństwie narodowym państwa polskiego.

Dodatkowe informacje.

Reklama
Link: https://sklep.defence24.pl/produkt/powszechna-obrona-terytorialna-w-bezpieczenstwie-narodowym-rp/
Grafika Defence24

   

8. Operator 594  

W GROM-ie selekcja nigdy się nie kończy. Jak wiele możesz poświęcić, aby osiągnąć swój wymarzony cel? Czy masz w sobie siłę, która umożliwi ci dokonanie niemożliwego? Pamiętaj, że wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu. Krzysztof Puwalski „Puwal” 22 lata w Siłach Specjalnych w tym 12 lat w GROM-ie. Historia Operatora 594 to niezwykła przygoda człowieka z determinacją dążącego do upragnionego życiowego celu. 

Zapraszamy do lektury i zakupu.

image
Grafika Defence24 

 

9. Rosyjska sztuka operacyjna w zarysie  

Książka o sztuce operacyjnej to publikacją ujmującą całościowo genezę i ewolucję sztuki operacyjnej w wydaniu rosyjskim. Publikacja Marka Depczyńskiego i Leszka Elaka jest jednym z nielicznych opracowań, które ujmuje obiektywny proces zmian w rosyjskiej sztuce wojennej i określa jej wpływ na obecny rozwój sztuki operacyjnej na świecie.

Dodatkowe informacje. 

image
Grafika Defence24

  

10. Sztuka wojny  

Książka pod redakcją Piotra Plebaniaka to unikalne kompendium wiedzy o skutecznym działaniu. To zbiór maksym, spostrzeżeń starożytnych mistrzów i praktyków wojny oraz impresji i analiz współczesnych ekspertów. Ich wizje płynące z przeróżnych wycinków ludzkiego życia układają się w jedna wspólną wizję konfliktów. Życie jest nieustanna walką, a w ostatecznym rozrachunku orężem dającym przetrwanie okazuje się nie miecz, lecz myśl. A w tak rozumianej wojnie percepcja jest wszystkim. Dodatkowym atutem przekładu traktatu Sun Zi Sztuka wojny jest język stylizowany na ten, który znamy z Trylogii Sienkiewicza.

Zapraszamy do lektury i zakupu.

Reklama
Link: https://sklep.defence24.pl/produkt/sztuka-wojny/
Grafika Defence24 

Inne ciekawe oferty, w tym książki, gry strategiczne oraz zestawy upominkowe znajdziecie w Sklepie Defence24.

image
Grafika Defence24

 

Reklama

Komentarze

    Reklama