USA: "wiele dowodów", że koronawirus pochodzi z chińskiego laboratorium

3 maja 2020, 18:26
laboratorium USA
Szkolenie w laboratorium sił powietrznych USA. Fot. Staff Sgt. Brittany E. N. Murphy/USAF.
Reklama
Defence24
Defence24

Jest wiele dowodów na to, że koronawirus pochodzi z laboratorium w chińskim Wuhan - powiedział w niedzielę sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Amerykański wywiad informował w czwartek, że Sars-CoV-2 nie został stworzony przez człowieka.

"Mogę powiedzieć, że istnieje wiele dowodów na to, że to (koronawirus) pochodzi z laboratorium w Wuhan" - stwierdził Pompeo w rozmowie w telewizji ABC. Zastrzegł, że wywiad powinien kontynuować badania w tej sprawie, "byśmy mieli pewność".

Pompeo dodał, że "Chiny mają historię prowadzenia niezgodnych z normami laboratoriów". "Nie po raz pierwszy słyszymy, że świat jest narażony na wirusy w wyniku błędów w chińskich laboratoriach" - powiedział.

Wywiad USA ustalił, że koronawirus nie został stworzony przez człowieka, ani nie jest owocem modyfikacji genetycznej; bada jednak nadal, czy pochodzi od zakażonych zwierząt lub jest wynikiem wypadku w chińskim laboratorium - podało w czwartek biuro dyrektora wywiadu USA.

"Wspólnota wywiadu zgadza się z powszechnym konsensusem naukowców, że wirus wywołujący Covid-19 nie został stworzony przez człowieka lub zmodyfikowany genetycznie" - głosi komunikat wywiadu.

Agencja Associated Press zwracała uwagę, że ośrodek koordynujący pracę wszystkich amerykańskich służb wywiadowczych wydał ten komunikat w okresie, w którym prezydent Donald Trump i jego obóz propagują tezę, że nowy wirus został stworzony w chińskim laboratorium.

Ewentualne utrzymywanie lub potwierdzenie przez władze Stanów Zjednoczonych tezy, że koronawirus pochodzi z chińskiego laboratorium może przełożyć się na dalsze zaostrzenie i tak już napiętych relacji na linii Waszyngton-Pekin. Agencja Reuters podaje, że w USA doszło do ponad 1,15 mln zakażeń, w wyniku których śmierć poniosło więcej, niż 66 tys. osób.

Defence24.pl/PAP

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 117
Reklama
Chinol
wtorek, 5 maja 2020, 16:15

Ledwo wróciłem, i to nie dzieki UE ale Australii.Chińczycy nie wypuszczają nawet cudzoziemców loty odwołane Propaganda Dudni

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
wtorek, 5 maja 2020, 12:55

Chiny nie są znane z napaści na inne państwa tak jak USA, wojskowo nie widzę możliwości, by zdobyły przewagę nad NATO. Chińczycy mogą swobodnie podróżować po UE i wiedzą, że zmodernizowały się przejmując technologie Zachodu, że najwyżej rozwinięte są państwa demokratyczne. Zatem z czasem, po nabyciu poczucia bezpieczeństwa osobistego, pewności, że nie będą już milionami umierać z głodu, pewnego dobrobytu i komfortu, powszechnej znajomości angielskiego Chińczycy sami z siebie przejdą na demokrację, bo nie będą chcieli mieć systemu gorszego. Rzecz w tym, że USA nie chcą dać im tego czasu i dążą do podzielenia Chin na kilka małych państw. Gdyby więc epidemia była wywołana celowo, to dla mnie najbardziej prawdopodobnym byłoby zrealizowanie przez USA zarzuconej przez Kennedy'ego "Operation Northwoods" wobec Chin. Ta operacja była pomyślana przeciwko Kubie, ale jej istota, tj. zabijanie własnych obywateli dla uwiarygodnienia winy przeciwnika, pozostałaby, a Trump (inaczej niż Kennedy) na 100% zaakceptowałby "Operation Northwoods". ______ Chińczycy mają znakomity sposób dobierania najzdolniejszych ludzi do administracji państwowej: od tysiącleci kandydaci na urzędników muszą przejść przez sito trudnych testów i egzaminów. Możemy być zatem pewni, że Chińczycy od ponad 30 lat przygotowują się do odparcia skrytego wywołania epidemii w Chinach przez USA. Przypuszczam, że dlatego Chiny mają te 13 rozłożonych terytorialnie ośrodków badań nad infekcjami itp., z których jeden jest w Wuhan. Gdy RFN w 2011r. miała epidemię wirusa EHEC tylko w północnych Niemczech, to skryte rozpylenie nieznanego virusa na warzywach narzucało się od razu jako jedno z możliwych wyjaśnień. RFN nie zwróciła się wtedy o analizę genetyczną do USA, lecz do Beijing Genomics Institute (BGI) w leżącym na południu Chin Shenzhen i dysponującym najnowocześniejszymi technologiami odczytania genomu w świecie (w 2011r. min. 180 najnowocześniejszych w świecie aparatów do analizy genomu). BGI dostarczył RFN analizę genomu EHEC w 3 dni, USA i ktokolwiek inny potrzebowałby na to ponad 2 tygodnie. Zmarły 53 osoby z ponad 3000 chorych. Oficjalnie przyczyną były zaimportowane nasiona warzyw, ale Organizacja Konsumentów Foodwatch odrzuciła to wyjaśnienie. Epidemia EHEC skończyła się tak nagle jak się rozpoczęła. K. Johnson, naukowiec z US-Center for Disease Control: "Poznanie genów odpowiedzialnych za virulencje i rozprzestrzenianie w powietrzu jest kwestia w najlepszym przypadku (...) lat - grypa, ebola, lassa, czego dusza zapragnie. A wówczas każdy idiota dysponujący wyposażeniem za kilka tysięcy dolarów i wiedzą kilku semestrów biologi będzie wstanie wyprodukować bestie, przy których infekcja ebola to przedszkole." -- w: "Visions. How Science Will Revolutionize the 21st Century", Michio Kaku, 1997.

wtorek, 5 maja 2020, 16:11

"Chiny nie są znane z napaści na inne państwa", mylisz się ja znam co najmniej trzy tj. Wietnam i oczywiście matuszka o Tybecie i Indiach (Kaszmir) tylko wspomnę. A sąsiedzi pewnie podrzucą więcej przykładów.

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie
środa, 6 maja 2020, 13:14

Ma pan rację, powinienem był napisać "porównując z państwami Zachodu można powiedzieć, że Chiny nie są znane z napaści na inne państwa"

nic_smiesznego
poniedziałek, 4 maja 2020, 22:47

A i broń chemiczna przy okazji sie znajdzie użyta w Tybecie. Skąd to znamy. Nie udało sie pokonać Chin w inny sposób to trzeba cały Świat w to wciągnąc!

Tomek
poniedziałek, 4 maja 2020, 22:46

Teraz objawię wam prawdy na temat ogólny i tej sytuacji: 1) w Chinach lepiej aby byli komuniści - tak słusznie stwierdził George Bush w 1989 roku... Co by było gdyby stali się jak Japonia? (demokratyczni i otwarci)... z 750 mln ludzi pracujących lepiej aby panował tam reżim powodujący niezadowolenie... 2) Trudno wierzyć obecnej administracji USA ale należą oni do naszego świata i musimy ich poprzeć ogólnie (chociaż nie wszystko co mówią)... źle rozgrywają to z chinami ale lepiej tak niż cicho siedzieć... 3) Nie wiadomo dokładnie i być może nie dowiemy się nigdy prawdy ale: a) wywiad USA i inne wywiady oraz naukowcy mogą mieć rację - wirus nie powstał wskutek inżynierii ani nie został zmodyfikowany celowo przez chińczyków, b) ale istniał on (i jest jego próbka z 2013 roku) wcześniej lecz w jakiś sposób przekroczył barierę genetyczną i być może stało się to w WuhanLab, c) na pewno zakażenia naszego gatunku zaczęły się w chinach, d) na pewno na początku ukrywano sam fakt epidemii jak i zaraźliwość tego wirusa, to na niekorzyść Chin było... a teraz łyżka dziegciu dla świata zachodniego: 4) 26.01. chińczycy odkryli prawdę, ostrzegając świat mówiąc, że wir zaraża tak, jak żaden dotychczas i co? Kordonu sanitarnego wokół chin (a należało działać bardzo pilnie!) nie ogłoszono... 5) WHO zarządzane przez prochińskiego Ghebreyesusa zamknęło się na 2 tyg celem ustalenia jego nazwy takiej aby uniknąć "stygmatyzacji Chin" i nie ogłosiło zagrożenia dla świata, 6) Trump lekceważył problem, nie wierzył w niego i to otwarcie, 7) reszta świata ze strachu przed zbytnią reakcją, zepsuciem gospodarki też czekała, zamiast wszcząć alarm... Teraz każdy, a szczególnie niekompetentna administracja chce przykryć swoją niekompetencję...

simplusik
poniedziałek, 4 maja 2020, 12:56

Tak tak a w tle wojna gospodarcza i polityczna miedzy USA hegemonem światowym nadanym z Bożej woli i ChRL. Osobiście są dla mnie wraz z FR tak samo wiarygodni czytaj ZERO- NIC- NIGDY

@simplusik
wtorek, 5 maja 2020, 10:30

USA wygrały II Wojnę Światową a następnie ,,Zimną'' Wojnę. Więc pozycje hegemona zawdzięczają samym sobie.

LeMo
poniedziałek, 4 maja 2020, 13:26

Chcę zwrócić uwagę, że USA wygrały zimną wojnę. I to, nie boża wola, powodowało, że były hegemonem.

Antyterrorysta
piątek, 4 grudnia 2020, 16:17

Boża wola spowodowała, że hegenomem w Europie są Niemcy.

Kot nr 398
wtorek, 5 maja 2020, 09:39

Wygrały pozornie, jak się okazało. Bo ta wygrana zapoczątkowała przeniesienie produkcji do Chin i ogólnie ich wzmocnienie.

jemcoty
sobota, 9 maja 2020, 12:45

ciekawe ...ciekawe..a nie zwyżcięyła kapitalistyczna chciwość pod sztandarami globalizacji i wyniesienia do Chin wszelakiej produkcji powodując stagnację na rynku pracy minimaluzując koszty pracy ? wzmocnienie powiadasz...Proces zaczął się w 197o roku od słynnnego meczu pingpongistów USA i CHRL .Próba osiągnięcia wojskowej przeciwwagi dla rozrastającego się CCCP..

adam
poniedziałek, 4 maja 2020, 12:32

Nie wiedziałem, że w Polsce jest tylu obrońców komunistów z Chin. Same powtarzalne wpisy atakujące Amerykanów. Za co tak kochacie Chiny? Za komunizm? Za cenzurę? Za to, że ludzie pozbawieni są podstawowych swobód obywatelskich, nawet internet jest cenzurowany.

Tommy
wtorek, 5 maja 2020, 10:32

Też zwróciłem na to uwagę. Być moze Chiny również mają swoich trolli, podobnie jak Rosja :) Powiem szczerze że wolę Świat pod przywództwem tego złego, zakłamanego i krwawego USA aniżeli miałyby rządzić Chiny ze swoją wizją.

Sarmata
środa, 6 maja 2020, 15:09

Ty wolisz ale inni mogą mieć inne zdanie? Czy ty ty wiesz najlepiej co inni mogą chcieć?

?
poniedziałek, 4 maja 2020, 20:13

Nikt Amerykanów nie atakuje ale niech nie gadają tylko pokarzą te dowody bo słowa bez dowodów nie są nic warte

mobilny
poniedziałek, 4 maja 2020, 12:51

Myślenie nie boli kolo. Kto mym "wrogiem" to wiem ale fałszywy jest najgorszy. Wszyscy i powtarzam wszyscy prócz USA Trumpa i jego smoesznej agencji wywiadowczej twierdzą zgodnie że Wirus powstał w sposób naturalny. Rozumiesz czy nie rozumiesz?

Rafał
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:38

Ten wirusek powstał w sposób naturalny tak samo jak twój komentarz..., a poza tym to nie jest portal dla chińskiej i ruskiej agentury. Dotarło?

Antyterrorysta
piątek, 4 grudnia 2020, 16:29

Plastik też powstał w sposób naturalny. Przecież człowiek (gatunek powstał w sposób naturalny) go wynalazł używając do tego tworzyw naturalnych (nie wyczarował go przecież z powietrza) i zrobił w ten sposób tworzywo sztuczne. Wszystko prawie (rzeczy robione przez maszyny mają pochodzenie półnaturalne) powstało w sposób naturalny, pytanie brzmi tylko jak.

Davien
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:02

Mobilku a czego ze zdania:"Wywiad USA ustalił, że koronawirus nie został stworzony przez człowieka, ani nie jest owocem modyfikacji genetycznej" nie zrozumiałes:))Polecam poduczyć sie polskeigojak juz trafiłes na ten kierunek:)

Antyterrorysta
piątek, 4 grudnia 2020, 16:36

Modyfikacja to niewielka zmiana, przeróbka, poprawka czegoś, nienaruszająca istoty rzeczy. Tu sporo na to wskazuje że mamy do czynienia z większą przeróbką więc wirus rzeczywiście nie jest owocem modyfikacji ale to wcale nie jest powód do radości, a wręcz przeciwnie.

grzesiek
poniedziałek, 4 maja 2020, 12:31

Chiny powinny wypłacić Europie i USA odszkodowania za wstrzymanie gospodarki. Jeśli tego nie zrobią to trzeba nałożyć na nich 50% cła, może wtedy zmądrzeją komuniści z Chin. Celowo tuszowali informację na temat wirusa aby przestawić firmy na produkcję materiałów medycznych i uzupełnić zapasy w magazynach.

Dudley
poniedziałek, 4 maja 2020, 14:52

Człowieku w jakim ty matrixie żyjesz? Odszkodowanie od mocarstwa? Kto je pozwie, kto osądzi a kto wyegzekwuje wyrok? Takich państw jak USA, Chiny, Rosja się nie sądzi, jakich by zbrodniczych czynów się nie dopuściły, a co mówić o przypadku epidemii.

mobilny
poniedziałek, 4 maja 2020, 12:52

Nic nie muszą płacić. I tyle w temacie bzdurnych tez o odszkodowaniu. Zawiodły służby zarow3no w USA (ci wszak ponoć wiedzieli;)) i UE.

A127
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:26

Kolejny obrońca czerwonych Chin...choćbyście towarzyszu trolowali 24h na dobę to i tak przegracie tę wojnę :)

mobilny
poniedziałek, 4 maja 2020, 21:50

Jaki obrońca? Realista. Krytykuje władze UE i USA bo ws. Covid19 zawiodły. Boli Cię prawda?

Fast Frederic
wtorek, 5 maja 2020, 07:32

Do mobilny. Trollujesz z Chin.

Kot nr 398
wtorek, 5 maja 2020, 09:41

Ciekawe, o trollach z Rosji pisze się w naszym kraju od lat. Trolle z USA - nigdy przenigdy, nawet fejsbuk nie jest narzędziem trollingu, przecież założyciel uczciwy! A teraz się pojawiają trolle chińskie! Coś jak "Radio Tirana" za dawnych czasów...

Piotrek Chmurzynski
poniedziałek, 4 maja 2020, 12:25

Amerykanski wywiad znalazl wreszcie dowody na bron masowego razenia w Iraku? Czekamy od 17 lat.

Davien
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:03

Wow to nikt ci nei powiedział ze znaleziono te dowody ponad 14 lat temu?:))

Ququruqu
wtorek, 5 maja 2020, 02:46

Jakiś link do raportu? Albo chociaż publikacji w tej sprawie? Nie neguję faktu, jedynie jestem ciekawy źródeł. Nie powinno być to trudne, ponieważ taka broń podpada pod liczne konwencje, memoranda i jest w orbicie zainteresowań wielu agend i rządów.

Davien
piątek, 8 maja 2020, 00:35

Operacja Greed rok 2006, kilkaset pocisków i bomb z sarinem pochodzacych z arsenału w Amarah. Co zabawniejsze Amerykanie je zwyczajnie kupili od Irakijczyków.

mobilny
poniedziałek, 4 maja 2020, 12:54

Wiara silna w narodzie. Pan powiedział więc tak być musi. To sarkazm. Kurdowie i Ukraińcy wierzą mocno w zapewnienia USA. Turcy też im wierzyli i.........

Dudley
poniedziałek, 4 maja 2020, 12:09

Szkoda miejsca na te głupoty, niech lepiej się zajmą liczeniem diabłów na łebku szpilki. Czy amerykanom jeszcze ktoś w miarę rozgarnięty wierzy? Choć taki news to pewnie nie do tych rozgarniętych, a raczej wyborów Trumpa, Johnsona, Kaczyńskiego, Orbana , Duterte, Erdogana i tego tam prezydenta Brazyli Bolsonaro.

Echo
poniedziałek, 4 maja 2020, 11:40

Niech Colin Powell pokaże te dowody na forum ONZ. Będzie miał okazję do odzyskania twarzy. :)

Sojusznik
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:52

Przykro mi, ale wiarygodność newsów rozpowszechnianych przez amerykańskie służby wywiadowcze jest delikatnie mówiąc - wątpliwa, zwłaszcza że teraz administracja Trumpa jest gotowa oskarżyć Chińczyków o cokolwiek, w tym koklusz, gradobicie i wysyp szarańczy w Ohio. Przed pierwszą Wojną w Zatoce Amerykanie obwiniali Irakijczyków o wyrzucanie ciałek kuwejckich wcześniaków z inkubatorów na ziemię. Zeznawał o tym na forum ONZ "lekarz pediatra z oddziału ginekologicznego" (później okazał się dentystą) i "pielęgniarka z tego szpitala" (w rzeczywistości córka ambasadora Kuwejtu w USA). Po zdobyciu Kuwejtu dziennikarze znaleźli co prawda wcześniaki całe i zdrowe, ale było już po wszystkim i kłamstwo nie wzbudziło zainteresowania mediów. Druga Wojna w Zatoce to oczywiście rzekoma broń masowego rażenia w rękach Saddama. Kłamcy raz złapanego na kłamstwie nikt już nie uwierzy.

Adam
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:08

Po tej akcji z Saddamem to ich wiarygodność jest taka sama jak Chińczyków. Tyle w temacie.

Sarmata
poniedziałek, 4 maja 2020, 09:57

Nie widzę problemu aby USA pokazały te dowody, ale być może te dowody dopiero są produkowane. Swiat pamięta jak USA i jego wasale też twierdziły że w Iraku jest ogromna liczba broni chemicznej i że trzeba zaatakować Irak aby tą broń zniszczyć. Irak zaatakowany, miliony Irakijczyków zamordowanych a broni chemicznej do tej pory szukają. Tak to jest z wiarygodnością USA.

Davien
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:04

I znalezli ja ponad 14 lat temu ale jak widać wam dalej w gotowcach o tym nei pisza.

Sarmata
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:34

I dlatego Tony Blair przepraszał w 2015 Brytyjczyków za te że kłamał w sprawie broni chemicznej w Iraku?Oczywiscie zrzucił to na USA.

Davien
piątek, 8 maja 2020, 00:36

Nie broni chemicznej trollu ale jadrowej i tu istotnie CIA dało ciała za co potem im sie oberwało.

dim
poniedziałek, 4 maja 2020, 07:28

Jeśli istnieje na coś faktycznie wiele dowódów, to po pierwsze na egzamin oblany przez USA i główne kraje Zachodu. Tzw. "przodujące".

fcuk
poniedziałek, 4 maja 2020, 07:03

Dowody te leżą, obok dowodów na broń atomową Hussajna.

Xd
poniedziałek, 4 maja 2020, 07:01

Ciekawe co planują iraku nie zrobią bo to nie ta liga ale jak to sugerują amerykańscy politycy moģą zrobić pozwy na bilion dolarów (tyle co chiny mają ich obligacji) i w ten sposób skasować dłóg wobec chin ale jakby to się skończyło dla świata to zagadka

Olo
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:01

Są materiały na stworzenie wirusa korona w labolatorium uniwersyteckim w Płn. Karolinie w 2015 a opatentowanie w 2016. Może właśnie stamtąd eydostał się na wolność i to teraz usiłują zamaskować Amerykanie...

Davien
piątek, 8 maja 2020, 00:37

Olo takie proste pytanie: a Jaki tam koronawirus był badany?? W opisie masz nazwę wiec....

TakSobie
poniedziałek, 4 maja 2020, 06:13

Ciekawe jakie to niezaprzexzalne dowody na naturalne pochidzenie koronawirusa WUHAN ma „wspólnota wywiadowcza”.

...
poniedziałek, 4 maja 2020, 02:40

I bron Chemiczna w Iraku tez byla?:)

Fanklub Daviena
poniedziałek, 4 maja 2020, 00:48

USA już miało "górę dowodów" na iracką broń chemiczną, "użycie broni chemicznej przez Asada", "naocznego świadka - pielęgniarkę - na wyrzucanie przez irackich żołnierzy wcześniaków z inkubatorów", "zdjęcia satelitarne masowych grobów 140000 Albańczyków wymordowanych przez Serbów w Kosowie", o "Incydencie w Zatoce Tonkińskiej" nie wspominając. Wolałbym już wierzyć Radiu Erewań niż USA! :D P.S. USA jakoś się nie zająknie, że w czerwcu zeszłego roku Trampek w ramach antychińskich sankcji, zerwał współpracę naukową i medyczną z Chinami i nakazał... wycofać z Wuhan lekarzy rezydentów z amerykańskiego rządowego Centrum Chorób Zakaźnych. Gdyby tej głupoty nie popełnił, miałby sprawozdania z pierwszej ręki!

Davien
piątek, 8 maja 2020, 00:38

Funku , no popatrz i mieli jakos dowody na wszystko co opisujesz,moze poza tymi noworodkami bo to brzmi niewiarygodnie wiec zaliczyłeś kolejna kosmiczna wpadke.

Marek1
poniedziałek, 4 maja 2020, 00:27

Wywiad USA ustala zawsze i wyłącznie to, CO akurat pasuje ekipie z Białego Domu. Wiarygodność tych "ustaleń" jest nieomal komunikatom z Kremla lub Pekinu.

Sarmata
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:39

Tylko ten wywiad własnie kilka dni temu ogłosił że wirus nie był wyhodowany w laboratorium. Pisały o tym gazety na całym swiecie i nagle w tydzien taka zmiana? Być może Trump i jego zastępca znów coś nie przeczytali? Bo raportów o wirusie Trump nie czytał w styczniu, lutym i nawet marcu, sam powiedział że nie czytał notatek doradców na ten temat.

Fanklub Daviena
poniedziałek, 4 maja 2020, 17:54

Chodzi Ci o ten wywiad, który doniósł, że Trump wygrał wybory dzięki rosyjskim hackerom? :)

piątek, 8 maja 2020, 00:39

Co zostało potwierdzone.

antyDavien
niedziela, 3 maja 2020, 23:57

A tak z innej beczki "Wcześniej w niedzielę wenezuelski minister spraw wewnętrznych Nestor Reverol poinformował o zapobieżeniu inwazji morskiej kolumbijskich bojowników na północy kraju. Według niego próbowali wtargnąć na szybkich łodziach motorowych. Przewodniczący wenezuelskiego Narodowego Zgromadzenia Konstytucyjnego Diosdado Cabelho powiedział, że ośmiu napastników zginęło w wyniku odparcia ataku, a dwóch kolejnych zostało zatrzymanych. Powiedział także, że jeden z zatrzymanych był agentem amerykańskiego urzędu ds. walki z narkotykami.

bender
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:56

Ciekawe. Jeśli to prawda, to nie tyle inwazja co próba zapobieżeniu przemytu. Potwierdzałoby to sygnały, że reżim Maduro jest umoczony w międzynarodowy handel narkotykami.

ABC
poniedziałek, 4 maja 2020, 12:49

@bender - odezwał się użyteczny trol...albo kijem lub kamieniem ..taktyka ?

bender
poniedziałek, 4 maja 2020, 13:04

Przykro mi, ale nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi.

Davien
poniedziałek, 4 maja 2020, 09:30

Taak, inwazja na motorówkach:) jak widac Maduro przekracza kolejne granice smiesznosci:)

michalspajder
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:41

Fidel Castro tez przekroczyl? Odnosze sie do inwazji w Zatoce Swin. Czy to Amerykanie ja przekraczaja?

Davien
piątek, 8 maja 2020, 00:42

MIchał , sam chciałes: Inwazja w Zatoce Swiń to była robota emigrantów kubańskich i CIA , rząd USa nei brał w tym w ogóle udziału a Kennedy dowiedział sie po fakcie zaco szef CIA zapłacił głowa a agencja oberwała i to porządnie:) Ale rozumiem ze jak porównujesz do zatoki Świń to te motorówki miały wsparcie lotnicze i z morza oraz były wyładowane po brzego emigrantami wenezuelskimi ( tymi co ledwo uciekli z Wenezueli)? Ech, paei Michał ile można...

mobilny
poniedziałek, 4 maja 2020, 09:26

Dziwi cię to? Stare taktyki CIA w Ameryce południowej. Liczy się biznes i destabilizacja a OPORNYCH wyeliminować. Nie różnią się od Moskwy i Pekinu no może tym że dają fałszywe poczucie wolności

Davien
piątek, 8 maja 2020, 00:43

Mobilku, to akurat typowe taktyki Rosjan, zapytaj sie choćby Amina z Afganistanu:)

dd
niedziela, 3 maja 2020, 23:37

Kampania wyborcza w USA wchodzi w decydującą fazę ale granie w piłkę Chinami jest co najmniej ryzykowne dla Trumpa i ma mało wspólnego z logiką. Równie dobrze to Chiny mogą uznać siebie za ofiarę wirusa stworzonego w amerykańskich laboratoriach gdyż nikt przy swoich zmysłach nie atakowałby bronią biologiczą swojego terytorium a nic nie wskazuje że Chińczycy nadzwyczajnie radzili sobie we wczesnym stasium epidemii co więcej zaniżali ponoć liczbę ofiar.

tut
poniedziałek, 4 maja 2020, 11:38

Przypominam casus WTC. Jak już rozmawiamy w ten sposób.

Herr Wolf
niedziela, 3 maja 2020, 23:30

Na broń chemiczną w Iraku też mieli 100% dowody i do dziś szukają...

bender
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:43

A słyszałeś o chemicznym Alim?

Davien
poniedziałek, 4 maja 2020, 09:26

I znalezli ja 14 lat temu wiec Wolfik jak widac...

rmarcin555
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:47

@Davien. Gdzie i kiedy?

Davien
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:07

Arsenał w Amarah, kilkaset pocisków i bomb z sarinem, cos jeszcze ma pan do dodania?

R
wtorek, 5 maja 2020, 08:58

Kilkaset? Przestan klamac.

Davien
piątek, 8 maja 2020, 00:43

To udowodnij ze kłamie panie R albo milcz!.

euros
poniedziałek, 4 maja 2020, 22:45

Że szukali pare lat więc był czas.... Blair przepraszał UK za kłamstwo dotyczące tej broni.

FR technologiczne imperium
niedziela, 3 maja 2020, 23:16

Chiny i USA są w stanie wojny , póki co ekonomiczno propagandowej a na każdej wojnie pierwszą ofiarą jest prawda, dlatego Chiny obwiniają amerykańskie laboratoria a USA chińskie, prawda tutaj nikogo nie obchodzi.

Biber
niedziela, 3 maja 2020, 23:15

Chinka z Wuhan jeździła po UE i zarażała Włochów i na koniec szpital w Paryżu i odbywało sie to już w momencie gdy spawano wyjścia z klatek schodowych w mieście Wuhan żeby nikt nie wyszedł z bloku. Rzad Chinski w tym czasie naciskał na rzad Polski aby nie wstrzymywać lotów z Chin do Polski

Olo
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:05

to fake, wirus we Włoszech NIE JEST chińską mutacją. Aczkolwiek oczywiście, taki "turystyczny" przypadek mógł się przydarzyć...

michalspajder
niedziela, 3 maja 2020, 22:19

Trump juz oskarzal WHo, Chiny, kogo jeszcze moze oskarzyc, aby ukryc wlasna nieudolnosc? KRLD byc moze nie, wlasnie napisal, ze jest szczesliwy, iz Kim Dzong Un jest w dobrym zdrowiu. Chociaz nie wiadomo z tym Trumpem, dzis szczesliwy, jutro zaatakuje. Dziennikarzy z USA juz oskarzyl. Byc moze Iran? Marsjanie? Rodzina Simpsonow? Sycylijska mafia? Azjatyccy kucharze? Globalnego ocieplenia nie poda jako powod, bo oficjalnie w nie nie wierzy. ISIS?

Antyterrorysta
piątek, 4 grudnia 2020, 17:13

Władze któregokolwiek państwa jeśli mają coś do ŚOZ to powinny wystąpić z ONZ, a jeśli tego nie robią...

Jabadabadu
niedziela, 3 maja 2020, 21:44

Takie same dowody jak te, że Saddam Husajn miał broń biologiczną, chemiczną, jądrową (niepotrzebne skreślić - według własnego uznania, czyli dowolnie) przed atakiem na Irak. Co było dalej to już wiemy. Różnica jest taka, że: 1) Chiny są mocarstwem jądrowym, 2) posiadają ok 96% długu państwowego USA. Jakieś wnioski?

Xd
poniedziałek, 4 maja 2020, 07:03

No jak nie miał davien pisał że osobiście wywoził z iraku tysiące ton takiej broni

Davien
piątek, 8 maja 2020, 00:45

Wole wywozic niz zrzucać ja na cywili jak ty robiłes w Syrii, podoba się?

tak jest misiu
poniedziałek, 4 maja 2020, 01:52

wnioski: 1. jak masz niewielki dług to twój problem 2. jak masz wielki dług to problem tego, który ci pożyczył 3. jak masz wielki dług i na dodatek masz drukarkę to.... ten co ci pożyczył robi pod siebie

Davien
niedziela, 3 maja 2020, 22:21

No popatrz a Irak miał broń chemiczna i to w całkiem sporej ilości ae juz ci nie napisali w gotowcu jak widac:)A Chiny z długu USA maja cały jeden bilion usd wiec cos nei tak z liczeniem, juz Japonia ma więcej:) Cos jeszcze masz do dodania?

Sarmata
poniedziałek, 4 maja 2020, 18:50

Tylko że Japonia jest pod okupacją USA praktycznie podobnie jak Irak, Niemcy,Afganistan czy Korea Południowa a Chiny to potęga gospodarcza i są coraz mocniejsze militarnie. Do uzyskania samodzielności militarnej wynajeli Rosję do pomocy.

Smk
poniedziałek, 4 maja 2020, 09:20

Tylko że Irak pozbył się jej na długo przed inwazją w 2003 roku. Czego też ci nie napisali.

Davien
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:08

Wow to jakim cudem znaleziono ja po inwazji w 2003r trollu?? jak widac dalej wam o tymnie pisza:)

Sarmata
poniedziałek, 4 maja 2020, 18:51

To gdzie ją znaleziono i kto podrzucił?!

piątek, 8 maja 2020, 00:46

Rosja i to z napisami w cyrylicy, jak sie podoba?:)

niedziela, 3 maja 2020, 21:59

dług to problem dłużnika w tym przypadku to problem Chin

Gnom
poniedziałek, 4 maja 2020, 07:59

Nie takie to proste - efekt skali.

Prawnik
niedziela, 3 maja 2020, 22:50

chyba wierzyciela, nie dłużnika ? :)

Howa
niedziela, 3 maja 2020, 22:36

Amerykanie już pokazali że mogą dodrukować i miliard i 100 miliardów dolarów. Oddadzą partii dług a ta sobie wytapetuje kraj.

Olo
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:13

Czy naprawdę myślisz że Partia nic nie robi tylko siedzi i czeka na takie zagrywki? Wymienia dług na dolary a te inwestuje w OR&OB. Wymienia papierki na prawa własności do ziemi i infrastruktury technicznej... Zapewne jest to jeden z powodów powstania tego projektu...

Chiny i wszystko jasne
niedziela, 3 maja 2020, 21:31

Najciekawsze jest ,że władze Chin nic nie robiły aby wirus nie rozprzestrzenił się poza Chiny. Wiedzieli , że wirus jest w Chinach i dopiero po dwóch miesiącach wirusa w Chinach wstrzymali loty z Chin na świat jak i wewnątrz Chin. Przecież wiedzieli czym to grozi,że loty spowodują epidemię na cały świat a tak mieli by tylko u siebie jakby wstrzymali loty z Chin na świat ale tego nie robili wiedząc ,że zaszkodzi to innym gospodarkom i ludziom w innych krajach.

sff
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:15

Bo wirus się nie rozprzestrzenił poza Chiny. Na świecie są różne mutacje tego wirusa, chińska siedzi w Chinach.

KrzysiekS
poniedziałek, 4 maja 2020, 07:29

Faktem jest że gdy Polska zawiesiła loty do Chin to ich linie lotnicze tego nie zrobiły dalej przylatywali do Warszawy.

dokk
poniedziałek, 4 maja 2020, 07:05

Jeśli wiedzieli, że wirus był po to żeby ich gospodarka stanęła na kilka miesięcy, przy okazji wywołując przewrót polityczny, to nie dziwi, że nie mieli nic przeciwko, żeby się tym problemem podzielić.

Obrazek
niedziela, 3 maja 2020, 22:48

Pewnie beda sankcje z 5 minimum bln , chyba ze cos przechandlują. To bilet Trumpa.

antyDavien
niedziela, 3 maja 2020, 21:30

Już były dowody na Irak, na Syrię, na Wenezuelę, na Nikaraguę .... to całe USA ... tylko tam się udało ale w przypadku Chin to będzie trafiła kosa na kamień ....

Ciekawy
poniedziałek, 4 maja 2020, 07:51

To nie przeszkadza ci , że Chińczycy załatwili wirusem matuszkę Rassiję?

Davien
niedziela, 3 maja 2020, 22:23

I popatrz wszedzie sie sprawdzało: była broń masowego rażenia w Iraku, były ataki bronia chemiczną w Syrii dokonywane przez Asada, na Nikarague jakos nie atakuja, Wenezuelę tez zostawili w spokoju, oj anty dawno takeij wpadki nie miałes:)

Rty
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:16

a ty za to kłamiesz jak zwykle

Davien
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:10

Jak widze prawda potęznie zabolała ruskiego najmite czyli @rty:)

antyDavien
poniedziałek, 4 maja 2020, 19:10

10,5 mln bezrobotnych w tydzień ..... Davien to jest prawda, z tego american dream już nie będzie ....

Pepe
niedziela, 3 maja 2020, 22:17

Przecież załatwili i matuszkę. Dlaczego ich bronicie?

piątek, 8 maja 2020, 00:48

Bo im płaca Chińczycy lepiej niz Olgino:)

czepialski
niedziela, 3 maja 2020, 21:21

Może by uzgodnili między własnymi instytucjami jak to naprawdę jest. Do dziś na National Institutes of Health wisi artykuł z 26 marca mówiący zgoła coś innego tytuł artykułu "Genomic Study Points to Natural Origin of COVID-19"

Olo
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:29

Problem w tym że rozpowszechnia się prawdziwe stwierdzenia które tak naprawdę znaczą co innego. Czy wirus ma pochodzenie naturalne - tak (w domyśle wyklucza to jego sztuczne pochodzenie). Ale co oznaczają naturalne czy sztuczne pochodzenie? Otóż w 2015 na Uniwersytecie Płn. Karoliny stworzono koronawirusa. Stworzono go w oparciu o nietoperze z Chin, pożywką była tkanka ludzkich płuc. Czyli pochodzenie tego wirusa jest naturalne (nietoperze i płuca) ale do jego powstania w zasadniczy sposób przyczynili się naukowcy z USA. Czyli nie tworzono wirusa poprzez techniczną ingerencję w genom ale poprzez stworzenie sprzyjających warunków dla jego powstania.

Davien
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:12

Olo wiesz ile jest koronawirusów?? Wisz nad iloma prowadzono prace na swiecie? Ale popatrz nad SARS COV-2 nikt takich prac nie prowadził wiec skończ zmyslac.

czepialski
poniedziałek, 4 maja 2020, 13:25

Od 2014 roku jest zakaz w USA prac nad kombinowaniem przy wirusach więc coś pomyliłeś pewnie daty.

Fanklub Daviena
poniedziałek, 4 maja 2020, 00:53

E taki drobiazg. Marynarze z "Incydentu w Zatoce Tonkińskiej" też twierdzili, że nikt ich nie zaatakował a prezydent Johnson PRYWATNIE stwierdził "O ile wiem, to nasza marynarka strzelała do wielorybów", ale to nie przeszkodziło USA "w odpowiedzi na wietnamski atak" wywołać Wojnę w Wietnamie...

Davien
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:13

Funku, ale którym incydencie mówisz?? Pierwszym czyli realnym czy drugim który był błedem radarowym??

Davien
niedziela, 3 maja 2020, 22:25

A tu co ci podali? Że SARS COV-2 nei jest dziełem człowieka ani owocem manipulacji genetycznej, czyli pochodzenie jest naturalne. A badaja czy pojawił się sam z siebie czy w wyniku wypadku w laboratorium.

czepialski
poniedziałek, 4 maja 2020, 10:25

Zapoznaj się z artykułem nie tytułem i będzie wszystko jaśniejsze, nietoperz i łuskowiec dalej tam wisi.

Davien
poniedziałek, 4 maja 2020, 15:17

Panei czepialski co ze zdania:"Wywiad USA ustalił, że koronawirus nie został stworzony przez człowieka, ani nie jest owocem modyfikacji genetycznej" jest dla pana neizrozumiałe??

czepialski
poniedziałek, 4 maja 2020, 16:42

Wróćmy do początku niezrozumiałe jest to że dwie instytucje państwowe mówią coś innego i tyle. A to przykład z tego artykułu____ "W pierwszym scenariuszu, gdy nowy koronawirus ewoluował w swoich naturalnych gospodarzach, prawdopodobnie nietoperzach lub pangolinach, jego białka szczytowe zmutowały, aby związać się z cząsteczkami podobnymi w strukturze do ludzkiego białka ACE2, umożliwiając w ten sposób infekcję komórek ludzkich. Ten scenariusz wydaje się pasować do innych niedawnych wybuchów chorób wywołanych przez koronawirusa u ludzi, takich jak SARS, które powstały z przypominających kota cywet; i zespół oddechowy Bliskiego Wschodu (MERS), który powstał z wielbłądów. Drugi scenariusz jest taki, że nowy koronawirus przenosił się ze zwierząt na ludzi, zanim stał się zdolny do wywoływania chorób u ludzi. Następnie, w wyniku stopniowych zmian ewolucyjnych na przestrzeni lat, a może dziesięcioleci, wirus ostatecznie zyskał zdolność rozprzestrzeniania się z człowieka na człowieka i wywoływania poważnych, często zagrażających życiu chorób." Teraz to jest jasne. I to jest oficjalne stanowisko Dyrektora NIH (Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych.

Davien
piątek, 8 maja 2020, 00:51

Panei Czepialski, wywiad USA twierdzi ze wirus jest pochodzenia naturalnego a sprawdzali jak doszło do zakazenia czy zwyczajnie czy w skutek wypadku w laboratorium, teraz w końcu zrozumiałeś? A co do tych scenariuszy to sa to dwa najbardziej prawdopodobne kierunki.

Tweets Defence24