Reklama

Polityka obronna

Nowy dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN

Fot. BBN via Twitter
Fot. BBN via Twitter

Gen. dyw. Dariusz Łukowski został wyznaczony na stanowisko Dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Nowo mianowany dyrektor urodził się 8 stycznia 1964 roku w Koszalinie. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej karierę rozpoczynał jako inżynier w Wojskowym Instytucie Techniki Uzbrojenia, dowódca plutonu w 61 Brygadzie Artylerii Przeciwlotniczej, a następnie specjalista oddziału remontów w Szefostwie Służby Uzbrojenia i Elektroniki. Następnie w Zarządzie XIV Sztabu Generalnego Wojska Polskiego a potem w Generalnym Zarządzie Logistyki P4, który opuścił w 2008 odchodząc ze stanowiska szefa zarządu planowania logistycznego. W międzyczasie w latach 2005-2006 pełnił funkcję szefa logistyki Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku.

W 2008 roku awansowany na stopień generała brygady objął dowództwo 1 Brygady Logistycznej. W latach 2009-2010 ponownie wziął udział w misji poza granicami kraju - PKW ISAF w Afganistanie, gdzie pełnił rolę zastępcy szefa sztabu. Po opuszczeniu 1 BrLog w 2011 roku w Inspektoracie Wsparcia Sił zbrojnych, gdzie objął funkcję zastępcy, a następie szefa logistyki. W latach 2014-2016 szef Zarządu Planowania Logistyki P4, a w latach 2016-2019 - szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

W trakcie kierowania IWSp SZ Dariusza Łukowskiego awansowano na generała dywizji. Następnie od lipca 2019 roku generał był zastępcą Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Przez kilka ostatnich miesięcy gen. Łukowski był natomiast doradcą w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a gdy poprzedni dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad SZ - gen. dyw. Andrzej Reudowicz - objął stanowisko zastępcy szefa BBN, gen. Łukowski został p.o. dyrektora tego departamentu.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Płk

    Prawidłowa droga kariery. Zebrane doświadczenia pomogą w obecnych obowiązkach

    1. HeHe

      Klientów na ruski gaz nie brakuje i po co ruscy mają płacić za przesył wam, Ukraińcom skoro wpływa to na cenę dla końcowego odbiorcy czyli zachodniej Europy?

    2. HeHe

      Bzdury. Komisja Europejska i rządy Niemiec, Austrii, Francji oraz Holandii uznają eksterytorialne sankcje za niezgodne z prawem międzynarodowym. Największe spółki energetyczne Europy działają w myśl swoich interesów oraz interesów krajów z których pochodzi ich kapitał.

    3. LeLo

      To jakim cudem Komisja Europejska oraz rządy Niemiec, Austrii, Francji oraz Holandii nałożyły eksterytorialne sankcje na Rosję za okupację Krymu? I widzę że nauczyłeś się już, że w Polsce używamy określenia Holandia a nie Niderlandy. Brawo!

Reklama