Reklama

Siły zbrojne

Komputerowe wspomaganie szkolenia obsług polskich radarów

Fot. M.Dura
Fot. M.Dura

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił przetarg na dostawę dwóch zestawów komputerowego systemu dydaktycznego z oprogramowaniem do szkolenia obsług trójwspółrzędnych radarów wykrywania celów powietrznych: NUR-15M, NUR-12ME i NUR-12M.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Inspektorat Uzbrojenia ma być dostawa komputerowego systemu dydaktycznego z oprogramowaniem do szkolenia obsług radarów: NUR-15M, NUR-12ME i NUR-12M. W skład tego systemu mają wejść:

  • Specjalistyczne oprogramowanie;
  • Sprzęt: stacje robocze, plotery, drukarki laserowe, projektory multimedialne.

Zamówiony system ma pozwolić na prowadzenie szkoleń użytkowników, instruktorów i personelu technicznego. W tym celu jeden z zestawów ma być dostarczony do Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, a drugi ma być rozmieszczony w pododdziałach Wojsk Radiotechnicznych.

Zgodnie z ogólnym opisem przedmiotu zamówienia struktura Systemu Dydaktycznego powinna zostać oparta na platformie e-learningowej Resortu Obrony Narodowej natomiast Elementy Systemu Dydaktycznego powinny zostać umieszczone na wydzielonych serwerach wirtualnych w środowisku MIL-WAN. Stosownie do założonych funkcji System Dydaktyczny powinien być wykonany w następującej konfiguracji: Stanowisko Instruktora (stanowisko kadry dydaktycznej) oraz Stanowisko Operatorskie (stanowisko szkolonego).

Chętni do wzięcia udziału w postepowaniu mają składać oferty wstępne do 16 kwietnia 2018 r. Wyznaczono trzy kryteria wyboru: cena (z wagą 60), termin realizacji (z wagą 30) i gwarancję (z wagą 10).

Reklama

Komentarze (3)

  1. WRT

    Ładnie, pięknie, tylko może najpierw edukacja od podstaw? Fizyka, matematyka, zasada działania radaru? Bo na tym polu już mamy wielkie braki. Stara kadra, znająca radiolokację \"na wylot\", edukowana przez kilka lat w tej specjalności, powoli odchodzi. Następców przez długie lata nie było gdzie szkolić. Centrum w Koszalinie zajęło się tym zbyt późno i na zbyt małą skalę. Radiotechnika to dziedzina dla specjalistów. Edukacja takich ludzi jest czasochłonna. Nie jestem przekonany, czy wydanie z pewnością niemałych pieniędzy, na oprogramowanie, dziwne dedykowane stanowisko i ploter (sic!), zastąpią porządnie wyszkolonego dydaktyka. Tych ostatnich też już coraz mniej...

  2. Marek1

    Tak od razu przetarg ?? A co z fazą analityczno- koncepcyjną trwającą co najmniej 4 lata ?

  3. Mig

    Ukraina buduje kosmodrom w canadzie i w innych państwach rozwoj w budowaniu rakiet i innego sprzętu powala .My w tej dziedzinie dno. Same radary dziś to za mało muszą współpracowac z satelitami . Mieć pod nosem i niekozystac tym bardziej że waluta na Ukrainie tak nisko.

Reklama