Izraelskie lotnictwo zaatakowało w Syrii

24 czerwca 2020, 09:36
Israeli_F-16C_takes_off_from_Ovda_Airport_in_November_2013
Fot. Master Sgt. Lee Osberry/U.S.A.F.

Pięciu bojowników walczących dla syryjskiego reżimu i dwóch żołnierzy syryjskiej armii zginęło w izraelskich nalotach na południu i wschodzie Syrii - poinformowało we wtorek późnym wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według Obserwatorium izraelskie lotnictwo zaatakowało położony na wschodzie Syrii ośrodek wojskowy należący do formacji zbrojnych związanych z Iranem, który wspiera reżim prezydenta Baszara el-Asada. W tym ataku zginęło pięciu bojowników. Natomiast dwóch syryjskich żołnierzy zginęło w wyniku nalotów na wojskowe centrum łączności na południu kraju.

Syryjskie media państwowe potwierdziły, że "jedna z pozycji syryjskiej armii" była celem "wrogich pocisków" i że w tym ataku zginęło dwóch żołnierzy. Agencja AFP przypomina, że w terminologii syryjskiego reżimu "wrogi" oznacza izraelski. Rzecznik izraelskiej armii nie skomentował tych doniesień.

Izrael wielokrotnie już atakował w Syrii obiekty, należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich bądź wykorzystywanych przez libański Hezbollah. Władze Izraela konsekwentnie podkreślają, że nie pozwolą Syrii stać się przyczółkiem dla irańskich sił zbrojnych.

W wojnie w Syrii, która rozpoczęła się w marcu 2011 roku od stłumienia przez syryjskie siły bezpieczeństwa prodemokratycznych protestów, a później przekształciła w konflikt regionalny z udziałem mocarstw, śmierć poniosło ok. 400 tys. osób, w tym 115 tys. cywilów. Miliony ludzi zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, część z nich uciekła z kraju, w tym głównie do Turcji.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 148
Reklama
Tani
czwartek, 25 czerwca 2020, 09:36

Jak ich zestrzela znad Libanu? Mozna tak odpalac rakiety na sasiednie panstwo. Caly problem polega na tym ze Liban nie moze ich zestrzelic bonie ma czym. Podobno Rosja chce sprzedac Migi 29 Libanowi. A zreszta co to za nalot? 7 zabili, to paranoja to jest nalot? To i tak jest postep bo do tej pory kazdy cel to byla montownia rakiet. Syria i Rosja nawet gdyby chcialy to nic nie moga zrobic bo ataki izraelskie sa albo z przestrzeni miedzynarodowej cieniu radiolokacyjnym innego samolotu tak bylo z ruskim Ilem 20 albo znad Libanu. Po niedawnym zderzeniu Adira ze stalowym bocianem izrael nad Syria nie lata. S-200 czekaja. Ludzie idzcie na yt tam znajdziecie te super sukcesy izraelskiego lotnictwa tam chalupa, magazyn albo wychodek czyli WC. Oni nic nie wiedza bo nie maja info rozpoznawczej. Uprawiaja sztuke dla sztuki. Bo rzad placi i wymaga . Juz dawno obiecywano tutaj ze izrael zniszczy s-300 syryjczykow. Zniszczyl? Nie bo te wyrzutnie sa 200m od ruskich s-400. Ot cala potega Izraela w wychodek.

GB
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:10

Syryjskie rakiety plot spadały już na Jordanie i Cypr, więc to nie tłumaczenie że nie mogą strzelać nad Liban. Poza tym prawo międzynarodowe mówi że jak jedna strona wykorzystuje terytorium państwa X do zaatakowania państwa Y, to państwo Y ma prawo wykorzystać terytorium państwa X do obrony, odpowiedzi, przeciwdziałania.

sukcesor
czwartek, 25 czerwca 2020, 10:30

Uśmiercenie jednego żołnierza syryjskiego kosztowało Izrael jak sądzę kilkaset tysiecy dolarów .Sukces.

bender
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:26

To nie żołnierz był celem nalotu.

Dldldoddo
czwartek, 25 czerwca 2020, 08:28

kto w 39 roku witał sowieckie tanki z czerwonymi gwiazdami na ramieniu ???

wielgus
środa, 24 czerwca 2020, 22:41

Patrząc na te wpisy internautów , zastanawiał się kiedy polska edukacja zupełnie padnie na pysk? Dlaczego w kółko ktoś tam chce aby Rosję wciągnąć w wojnę z Izraelem? Z Izraelem wojuje Iran oraz Syria już od bardzo dawna. A z kolei Rosja ma bardzo dobre kontakty z rządzącym światem Izraelem. Jej wojsko i wszelki sprzęt wojskowy w bazie rosyjskiej w Syrii nigdy nie jest i nie będzie użyty przeciwko Izraelowi. Mało ma Rosja wrogów i problemów? Po co jej kolejne? Zadaniem nr 1 Rosji jest utrzymać statut qwo i robi to doskonale ( oczywiście wielu chciało by wciągnąć Rosję w wojnę z Izraelem) Utrzymuje Assada, swoją bazę w Syrii, małym wysiłkiem uratowała Syrię z arabskiej wiosny ludów rękoma Iranu i jego bojówek. Pozwala Izraelowi ( bo ma z nim taki układ) że nie wtrąca się w sprawy konfliktu Iran -Syria-Izrael, nie pozwala urosnąć w potęgę Iranowi w Syrii ( co jest nie na rękę Rosji i Iranowi). To raczej Iran powinien wysyłać swoje nowoczesne systemy przeciwlotnicze w celu sprawdzenia ich możliwości do Syrii aby bronić swoich bojówek atakowanych przez Izrael. Ale Rosja, po co ma to robić? Bo Syria to jej sojuszniki razem z Iranem? Nas też sojusznicy podczas II wojny światowej wystawili , oszukali i sprzedali a dziś jeszcze buty im za to myjemy...

bender
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:24

To ze szkoły Rydzyka wiesz, że światem rządzi Izrael? Ciekawe. Mają jakąś instytucję, która tym światem rządzi, czy po prostu premier Izraela wysyła maila i wszyscy się stosują? Mówiąc o zdradzie sojuszników masz na myśli zapewne Jałtę. A przyszło Ci do głowy, że pakt Ribbentrop-Mołotow, agresja 17 września, Katyń, sama Jałta i brak pomocy dla Powstania Warszawskiego i to wszystko są zdrady Stalina i jego bolszewii?

yaro
czwartek, 25 czerwca 2020, 08:40

Tak panie 100/100 ale chyba Ciebie tu nie zrozumieją za bardzo bo jak sam piszesz edukacja polska pada na pysk .... Pozdrawiam!

GB
środa, 24 czerwca 2020, 23:14

Tu chodzi o wykazanie jakim badziewiem jest rosyjska OPL, co znakomicie się udaje. Najnowocześniejsze irańskie systemy OPL są produkcji rosyjskiej. One są dobre żeby zestrzelić samolot pasażerski, a nie odpeprzec atak izraelskich samolotów. Rosja wysłała swoje najnowsze systemy OPL. Co więcej jak twierdził parę lat temu rosyjski generał, w Syrii zorganizowano zintegrowaną rosyjsko-syryjska OPL, a to znaczy odpowiada ona za cały kontrolowany obszar kraju oraz że nie potrafi ona odpeprzec izraelskich ataków. UE i USA zapowiedziało że nie sfinansuje odbudowy Syrii, Asad nie ma pieniędzy bo najlepsze pola naftowe są pod kontrolą Kurdów a tych wspiera USA, Rosja też nie ma pieniędzy. Ta wojna może jeszcze długo trwać, a każdy rok Rosja musi finansować. I ma za to niezbyt bezpieczną baza morską i lotnisko nad M. Śródziemnym, która w każdym momencie może zostać zaatakowana. Tak trzymać.

GB
środa, 24 czerwca 2020, 17:05

To już się robi nudne. Nie mająca analoga rosyjska OPL znowu nie potrafiła odeprzeć ataku.

się kręci
środa, 24 czerwca 2020, 18:25

Fakt.Nudny jesteś. Na mojej liście tuż za davienem.

GB
środa, 24 czerwca 2020, 18:38

Musisz przyznać, że takiego badziewia jak rosyjska OPL to nie znajdziesz nigdzie. Piloci izraelscy śmieją się w twarz rosyjskim operatorom systemów OPL, a ci ostatni nie są nawet w stanie kontrolować zintegrowanej rosyjsko-syryjskiej OPL, czego dowodem było zestrzelenie rosyjskiego IŁ-20.

antyDavien
środa, 24 czerwca 2020, 19:25

A dziesiątki strąconych f35 i f22 przez S300 i S4oo

GB
środa, 24 czerwca 2020, 20:00

W snach... Jakby choć jeden został zestrzelony to by propaganda rosyjska pokazała jego szczątki, a tu nic. Ale należy przyznać że nawet propaganda PRL-u wysmiewala sowiecką OPL, wspominając iż amerykańskie bombowce zrzucaly stonke ziemniaczaną na państwa UW...

Turek
środa, 24 czerwca 2020, 16:56

Ja już nic nie kupuje, dlaczego Rosjanie nie używają s400, s300, pancyrów??? Na co czekają? Codziennie naloty śmierć sojuszników A oni co?

Niuniu
środa, 24 czerwca 2020, 16:34

Davien - Syria z Izraelem nie jest w stanie wojny. Mają oficjalny rozejm. Tak więc działania Izraela są niczym nie usprawiedliwione. To nawet nie jest odpowiedź na wcześniejszy ostrzał. Izrael określa to działaniami prewencyjnymi ale nie ma takiego pojęcia w prawie międzynarodowym. Stosując izraelską logikę jutro Rosja może zbombardować budowaną bazę w Radzikowie. Tyle, że NATO?USA pewnie by na taki atak jednak odpowiedziało. A Syria z nadal trwającą wojną domową nie ma możliwości odpowiedzieć militarnie Izraelowi. Ale zapewne nie będzie tak zawsze.

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:59

Niuniu, rozejm został wielokrotnie zerwany przez Syrię wiec daruj sobie opowiadanie bajek. Izrael jest z Syria w stanei wojny, wojny wywołanej przez Syrię. A co do ataku na Redzikowo to dawno takich bredni nei napisałes. po pierwsze oznacza to wojnę z NATO, której Rosja nei ma najmniejszych szans wygrac, po drugie bazę ABM atakuje sie tylko w jednym przypadku, sam sobie dopowiedz jakim. Naprawde jak nei masz pojęcia o temacie to nei pisz i nie zasmiecaj forum.

zaciekawiony
piątek, 26 czerwca 2020, 03:24

Z Davienem wiele razy starałem się podjąć dyskusję - bezskutecznie. On ciągle, niezmordowanie repetuje te same sformułowania, ignoruje proste do weryfikacji informacje i w najlepszym razie stosuje to co Amerykanie określają często "wiedzą nagłówkową". Ot pasuje mu jedno zdanie dłuższej wypowiedzi to wyrywa je z kontekstu i się na nie powołuje. No i obraża innych forumowiczów ale to już zostawmy. Tak więc nie dla dyskusji z Davienem ale dla innych, którzy mogliby łyknąć te bzdury: oczywistym jest, że utrwalany przez niego mit o domniemanym stanie wojny między Syrią a Izraelem to bzdura tak samo jak bzdurą jest sugestia, że brak traktatu pokojowego upoważnia to atakowania takiego czy innego kraju. Już od konferencji londyńskiej z 1933 roku jest stwierdzone, że wojny nie musi kończyć jakikolwiek formalny traktat, od 1945 roku oczywistym jest, że traktat pokojowy oznacza aż i tylko "formalne potwierdzenia zakończenia działań wojennych" i nie jest wymogiem w sensie de iure. Współcześnie stanem dorozumianym obowiązującym między państwami jest stan pokoju. Koniec, kropka - wszystkie te wynurzenia, że jest tak czy siak to zwykła dziecinada. Zresztą - RB NZ monitoruje na bieżąco i ujawnia stany wojny istniejącej między państwami, wśród nich nie ma obecnie wojny syryjsko - izraelskiej. Każdy może sobie sprawdzić. Podobnież z atakowaniem terytorium innego państwa. Będąca fundamentem współczesnego prawa m-y nar. Karta NZ stwierdza jasno : "wszyscy członkowie powstrzymują się w swych stosunkach międzynarodowych od grózb użycia siły lub użycia jej przeciwko integralności terytorialnej lub niezawisłości politycznej któregokolwiek państwa". Za prof. Symonidesem oznacza to między innymi "obowiązek powstrzymania się od represaliów pociągających użycie siły". I tak dalej i tak dalej. Zwracam uwagę, że na te żelazne reguły powołuje się także Polska i inne kraje naszego regionu. Każdy kraj, który uderza w te zasady, czy to Rosja czy Izrael czy Turcja czy , nie wiem, Laos podkopuje ład na który my się powołujemy.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 03:39

Davien dejvidkiem zwany posiada wiedze tajemna, taka ktorej do tej pory nie posiadly najtezsze umysly, najwybitniejsi historycy, fizycy, matematycy, konstruktorzy, eksperci z dziedziny prawa, psychologii.... Przezciez tylko dejvidek wie o referendum w Polsce o przystapieniu polski do NATO, tylko dejvidek zna technologie kotla opalanego oparami benzyny, tylko dejvidek zna konstrukcje oznaczona jako F-15AE, tylko dejvidek uzbrajal F-4 Luftwaffe w pociski AIM-120 i AIM-9L w 1973 roku, tylko dejvidek slyszal o konwecji Chciagowskiej, ktora wedlog dejvidka ma zastosowanie wzgledem samolotow wojskowych, tylko dejvidek posiada wiedze z zakresu psychologii i potrafi okreslic i zdecydowac kto jest "ruskim", "ruskim trolle". Taki to z niego omnibus. Nie wspominajac, ze dejvidek pilotowal wszystkie maszyny bojowe, takie jak F-22/35/18/16/15, Su-30/30, J-31/20, EF, Rafale i wie ze najlepsza jest tylko jedna (no moze dwie) a reszta to zlom, dejvidek dowodzil okretami podwodnymi SSBM i odpalal z nich pociski ICBM, siedzial jako operator systemow S-400 i tez wie ze to zlom, bonie widzial na ich radarach zadnych samolotow, nawet jak mu na antenie wyladowaly. Taki to z niego znafca. Tylko sie cieszyc.

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 11:42

Panei zaciekawiony dyskutowac mozna z kims kto ma jakąś wiedze a nei jak pan same slogany i propagandę z Kremla

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 03:45

No i znowu davidku nie potrafisz niczego napisac merytorycznie. Osobo bodppisujaca sie jako "zaciekawiony" podala ci konkretny przyklady, cytaty, powolala sie na konkretne daty i konwencje, nawet zacytowala ci Karte Nazrodow Zjednoczonych, a ty piszesz jak zwykle swoje "propaganda Kremla" i zarzuczasz brak nieiwedzy. Zapytam sie, jaka ty masz wiedze dejvidku, skoro pisales, ze F-4 Luftwaffe uzbrojone byly w pociski AIM-120 w 1973 roku a "tankowce napedzane sa kotlami opalanymi oparami benzyny". dejvidku, skoro wszyscy na okolo nie maja wedlug ciebie wiedzy, to pokaz nam jak to sie robi, napisz merytoryczny komentarz ktory obali powuzszy komentarz "zaciekawionego". Czas start!!!

Owczwarek haski
piątek, 26 czerwca 2020, 15:10

No ale może odniesie do treści wiadomości a nie do osoby wypowiadającej się. Gosc rzucił konkretem. Teraz twoja kolej.

Davien
sobota, 27 czerwca 2020, 15:06

Zaciekawiony nie rzucił żadnym konkretem bo juz mu kiedys udowodniłem co to jest rozejm i co się dzieje jak zostanei zerwany ale jak widać wrócił po więcej. I to tyle, poszukaj sobie tej dyskusji w archiwum.

Owczwarek haski
wtorek, 30 czerwca 2020, 01:59

Halo, no więc? Mógłbyś przypomnieć kiedy/pod jakim tematem to miało miejsce? Chciałbym znalezć i się zapoznać.

Owczwarek haski
sobota, 27 czerwca 2020, 22:45

Ok, a mógłbyś napisać pod jakim tematem była ta dyskusja? Albo kiedy miała miejsce? Nie ukrywam ze chętnie jej poszukam i poczytam.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 03:47

Nie doczekasz sie. Skoro juz naublizal od trolli znaczy to, ze zostal "zagiety", nic juz nie ma do powiedzenia bo zwyczajnie brakuje mu wiedzy i argumentow. Przerabiam z nim to od jakiegos czasu i mnie tez wyzywa od "ruskich".

zaciekawiony
piątek, 26 czerwca 2020, 14:50

Tak, tak, to właśnie jest kwintesencja twojej twórczości. Obelgi, 0 merytoryki czy odniesienia się do argumentów innych dyskutantów i natrętne powoływanie się na propagandę Kremla. I błędy w pisowni języka ojczystego.

Davien
sobota, 27 czerwca 2020, 15:08

Zaciekawiony raz juz o tym dyskutowalismy i wtedy przegrałes, drugi raz nei chce mi sie na ciebie zwyczajnie tracic czasu jak od tamtej pory nic nie zrozumiałes.

zaciekawiony
sobota, 27 czerwca 2020, 20:51

"przegrałem" ? :D To była jakaś zabawa w bazę czy jak? Na czym polegała moja porażka? Przypomnij, błagam.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
niedziela, 28 czerwca 2020, 01:07

Dla dejvidka to jest "gra" ktora ten troll spontaniczny (taki ktory musi miec zawsze ostatnie slowo) musi zawsze wygrac. A zeby wygrac, to dejvidek posunie sie do wszystkiego, nawet do tego, zeby napisac, ze F-4 Luftwaffe przenosily pociski AIM-120 w 1973 roku.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
niedziela, 28 czerwca 2020, 01:03

Tak, dle niego to jest ""gra". A zeby wygrac to posunie sie do wszystkiego, nawet wymysli historie, ze F-4 przenosily pociski AIM-120 w 1973 roku.

Maciek
czwartek, 25 czerwca 2020, 08:18

Bzdura. Oficjalnie są w stanie wojny. Nie ma żadnego traktatu pokojowego. Dzięki temu Izrael nie łamie prawa międzynarodowego swoimi atakami.

gnomy
czwartek, 25 czerwca 2020, 23:39

Ta. Ale takie rzeczy to w grach tylko. Tak poza tym to nie powielaj bajek Daviena, to droga donikąd.

GB
środa, 24 czerwca 2020, 18:38

Gdzie i kiedy niby ten rozejm został zawarty?

ciach
środa, 24 czerwca 2020, 20:21

10 czerwca w Nowym Jorku. Zgodnie z uchwałą NZ. To tak elementarna wiedza, że aż brak mi słów.

GB
środa, 24 czerwca 2020, 21:00

10 czerwca 1967 roku to się zakończyła Wojna szesciodniowa gdzie państwa arabskie zostały zmasakrowane przez Izrael. A potem to było wiele wojen gdzie państwa arabskie napadaly na Izrael. To elementarna wiedza. Dawaj dalej, jest wesoło.

Sygnalizacja
środa, 24 czerwca 2020, 23:56

Zaprawdę GB nie podążaj tropem Daviena w logice forumowych dyskusji. Bo wyrobisz sobie „markę” taką jak on....

ciach
środa, 24 czerwca 2020, 22:51

Datę rozejmu kończącego wojnę 73 też mam ci podać? A twierzenie, że pózniej to "państwa arabskie napadały" to twoja autorska interpretacja czy podpierasz się jakąś zasadniczą wiedzą?

GB
środa, 24 czerwca 2020, 23:52

Możesz podać co chcesz. I oczywiście że po 1973 roku Syria atakowała Izrael.

znudzony
czwartek, 25 czerwca 2020, 01:14

A oświecisz nas kiedy dokładnie te ataki miały miejsce? Szukam, szukam i nic... A ty ciągle zaklinasz, że to się działo tak jak piszesz i że to oczywiste ale konkretów zero.

GB
czwartek, 25 czerwca 2020, 09:20

A proszę bardzo od 13 kwietnia 1974 roku trwały ataki syryjskie na Izrael. Oczywiście odpowiedź Izraela też nastąpiła. Tzw. 100 dniowa wojna na wyczerpanie.

ciach
czwartek, 25 czerwca 2020, 14:37

Ale nie doczytałeś najwyrazniej, że te starcia miały miejsce na terytorium syryjskim okupowanym przez Izrael? Nie ma więc mowy o ataku na terytorium Izraela bo obszar starć znajdował się poza granicami tego państwa. A potyczki te zakończyły się zresztą oficjalnym porozumieniem więc nijak się to ma do nonsensów o stanie wojny między Syr. i Izr.

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:00

A jakie to ma znaczenie?? Syriazaatakowała wojska izraelskie zrywając rozejm i dowidzenia.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 03:37

To hipotetycznie dejvidku, gdyby obce wojska napadly i okupowaly Polske, i Wojsko Polskie zaatakowalo by okupanta, to Polska jest ta zla, poniewaz zaatakowala agresora? To masz na mysli? Rozwin swoja "zlota mysl".

Davien
sobota, 27 czerwca 2020, 15:11

Trollu, jakby Polska zawarła rozejm z najeżdźcą i go potem zaatakowała to tez zerwałaby ten rozejm i wróciłby stan wojny. Aha to Syria napadła na Izrael a nei odwrotnie specjalisto od halucynacji:))

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
niedziela, 28 czerwca 2020, 01:05

Doucz sie dejvidku, bo znowu nic nie rozumiesz. Rozejm (zawieszenie broni, w staropolszczyźnie armistycjum od łac. arma – broń i stitium – zaprzestanie, ang. i fr. armistice, niem. Waffenstillstand, ros. перемирие) – pojęcie z zakresu prawa międzynarodowego, oznaczające czasowe lub bezterminowe wstrzymanie działań wojennych pomiędzy stronami walczącymi na wszystkich bądź niektórych frontach. Najczęściej wiąże się z zaprzestaniem wrogich działań do czasu zawarcia traktatu pokojowego (jak rozejm andruszowski, rozejm w Compiègne (1918) czy rozejm w Rydze 1920), lecz stan rozejmu pomiędzy Koreą Północną i Południową trwa od 1953 do dzisiaj. Formalnie po zawarciu rozejmu strony, które go zawarły, nadal pozostają w stanie wojny. W razie zerwania rokowań walka może zostać wznowiona. Warunki zawierania rozejmu normuje haski regulamin wojny z 1907 (rozdział 5, art. 36 - 41) a w szczegółach konkretna umowa. Konwencja genewska o jeńcach z 1929 w art. 75 przewiduje, że zawierając rozejm, strony powinny umieścić w umowie porozumienie o repatriacji jeńców, a przynajmniej rozpocząć rozmowy w tej sprawie. W każdym razie repatriacja ta powinna nastąpić w jak najkrótszym czasie po zawarciu pokoju.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
niedziela, 28 czerwca 2020, 01:00

Myslalem ze bardziej sie postarasz, a tu dalej ta sama spiewka. Przeczytaj jeszcze raz powoli i odpowiedz.

Ząbek trzonowy
czwartek, 25 czerwca 2020, 19:23

Jedno mnie zastanawia. Pozujesz na krytyka Rosji a bronisz typowo rosyjskiej logiki. Ze nie ważne gdzie i dlaczego nasze wojsko wlezie nikt nie może go ruszyć bo wojna bo to i tamto. I u Rosjan i tutaj w dyskutowanym przypadku jest to samo.

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 11:45

Żabku nikogo nie bronię ale to Syria odmówiła zawarcia traktatu pokonowego z Izraelem i to Syria zaatakowała po rozejmie wojska Izraela zrywając rozejm. To ze wzgórza Golan sa okupowane to wiadomo od dawna i z tym sie całkowicie zgadzam. A ty panei zabek przytaczasz całkiem błedną tezę własnei dokładnei wg rosyjskiej propagandy.

GB
czwartek, 25 czerwca 2020, 15:53

Sam więc przyznajesz że to Syria, a nie Izrael złamało zawieszenie broni.

ciach
czwartek, 25 czerwca 2020, 17:47

W którym miejscu to przyznaję? Nie doczytałem na razie kto rozpoczął starcia ale nonsensem jest twoje zdanie , cytuję "trwały ataki syryjskie na Izrael". No więc nie trwały, nie miały miejsca bo starcia toczyły się na terenie Syrii, tyle, że okupowanych, nielegalnie zresztą.

GB
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:07

Uderzenie na wojsko izraelskie jest uderzeniem na Izrael. Proste?

wodzirej pospolity
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:16

Aha. Ale np. atak na terytorium syryjskie czy, dajmy na to, nepalskie nie jest uderzeniem na Syrię czy taki Nepal. Zgadza się?

GB
czwartek, 25 czerwca 2020, 21:12

Oczywiście. I co w związku z tym? Rozumiesz o czym jest dyskusja? Doczytaj.

stary dąb
czwartek, 25 czerwca 2020, 12:05

Nie myli ci się coś aby? Takie starcia są opisane ale PRZED wojną 1973 roku.

GB
czwartek, 25 czerwca 2020, 14:08

Wyraźnie napisałem datę. Wystarczy sprawdzić.

kabanos
środa, 24 czerwca 2020, 17:26

"Syria z Izraelem nie jest w stanie wojny. Mają oficjalny rozejm." Nieprawda. Doucz się historii i zacznij wreszcie pisać coś z sensem. Bo jak na razie dużo i bez sensu.

ubaw
środa, 24 czerwca 2020, 21:46

Jak to "nieprawda"? RB NZ nie odnotowuje stanu wojny między tymi krajami, więc albo świat nie wie tego co ty i Davien albo to jednak wy opowiadacie bajki. Jak sądzisz, która opcja jest bardziej prawdopodobna?

Gnom
czwartek, 25 czerwca 2020, 07:35

Odpowiedz i Ty na pytanie, czy Syria w ogóle uznaje takie państwo jak Izrael, czy dla niej sa to okupowane ziemie palestyńskie?

Janusz
środa, 24 czerwca 2020, 13:48

Światowe żydostwo jak zawsze robi co chce...

phantom
środa, 24 czerwca 2020, 19:50

Marzenie polactwa.

najszybszy rosyjski zegarek
środa, 24 czerwca 2020, 16:01

Trzeba było się uczyć to też byś robił co chciał, a tak tylko bezsilne toczenie jadu pozostaje.

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 14:43

Widzisz januszku ale Syria jest w stanie wojny z Izraelem ,wojny którą sama wywołała wiec Izrael spokojnie moze robic to co robi.

gnomy
środa, 24 czerwca 2020, 18:20

Oo, Ty widzę nadal swoje obracasz w kółko i w kółko. ONZ i ICoJ nie wiedzą tego co Ty ale nie przeszkadza to w powielaniu tej bajki, jak widzę...

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:01

Skończyłes płakac? To do szkoły do nauki, nie bedziesz bredni pisał.

gnomy
czwartek, 25 czerwca 2020, 23:36

A co z tego co powyżej napisałem jest brednią? Ale konkretnie bo obrażać innych umiesz zawodowo ale potwierdzać swoich tez jakimiś zródłami to już nie bardzo.

Davien
sobota, 27 czerwca 2020, 15:14

Sam chciałes: Syria z izraelem zawarły jedynie rozejm, który Syria wielokrotnie zerwała, Zerwanie rozejmu automatycznie powoduje powrót stanu wojny i tyle, .Teraz zrozumiałeś??

Gnom
czwartek, 25 czerwca 2020, 07:36

A czy faktyczna wojnę wyznaczają instytucje czy rzeczywistość w terenie?

gnomy
czwartek, 25 czerwca 2020, 23:37

Dyskutowany jest wątek formalny, nie faktyczny.

gegroza
środa, 24 czerwca 2020, 17:44

Syria była wcześniej niż Izrael. A z tego co wiem jakby Syria zaatakowała Izreal to cały świat by o tym piał na czele z USA

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:01

O tej masakrze wojsk syryjskich?? Zapewne, ale tym razem raczej nikt by nie powstrzymał Izraela przed dojsciem do Damaszku:)

GB
środa, 24 czerwca 2020, 18:40

Byłoby tylko zabawnie. Syria już atakowała Izrael z marnym skutkiem.

Willgraf
środa, 24 czerwca 2020, 15:53

zydowski trollu przestań kłamać ! Kto zajął Wzgórza Golan - kto od 1947 roku przez akcje terrorystyczne takich jak Biegun alias Begin przejmowali terytorium ! Nie ma takiego Kraju jak Izrael ! jest Palestyna a zydzi to okupant !

Gnom
czwartek, 25 czerwca 2020, 07:39

Dużo, dużo wcześniej niż od 1947 roku. Ale kraj jest, bo sa ludzie, teren i zdolność jego obrony a to wystarczy.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
środa, 24 czerwca 2020, 19:29

Dokładnie a przecież Stalin im dawał teren na nowe państwo żydowskie nawet do tej pory na Syberii jest Żydowski Obwód Autonomiczny a oni niewdzięcznicy nie chcieli tylko ta Palestyna i Palestyna, i tu jest problem co z nimi zrobić bo przecież na Marsa się wysłać nie da, więc jedynym sensownym rozwiązaniem jest żeby Przyjęła ich do siebie tak wielbiąca Arabów i ogólnie światowy pokój Rosja to jest wyjście najlepsze !!!!

myślenie nie boli
środa, 24 czerwca 2020, 14:42

Lepiej niż robi to światowy onucoland albo inny watażka

:)
środa, 24 czerwca 2020, 16:02

To ci się zdarza myśleć?I tak ci nie wierze.

asd
środa, 24 czerwca 2020, 13:33

Ludobójstwo idzie pełną parą jak to zwykle u koszernych. A przepraszam, to nie ludobójstwo, bo przecież goje to nie ludzie zgodnie z ich książeczką nędzną.

środa, 24 czerwca 2020, 14:43

To wojna ruski trollu, wojna wywołana pzrez Syrię.

Willgraf
środa, 24 czerwca 2020, 15:54

lepszy ruski troll niż syjonistyczna ściera !

Marek1
środa, 24 czerwca 2020, 14:15

Bredzisz jak zwykle. JAKIE ludobójstwo ?? Żydzi zaatakowali wyłącznie cele wojskowe i ofiary to wyłącznie wojskowi. Tak bywa, gdy ekstremalna żydofobia odbiera rozum.

gegroza
środa, 24 czerwca 2020, 17:46

Ludobójstwo odbywa się w Palestynie. W syrii czy Iraku to po prostu załatwianie swoich brudnych interesów

Willgraf
środa, 24 czerwca 2020, 15:56

jakie ludobójstwo ? a pokazać ci filmy z strzelanie do dzieci przez snajperów szkolonych w Polin albo rozjeżdżanie bezbronnych ludzi przez buldożery ! - a co Izrael robi na obcych terenach ? to zwykły OKUPANT

środa, 24 czerwca 2020, 19:45

Jakieś komory gazowe i krematoria by wzmocniły twój argument.

rED
środa, 24 czerwca 2020, 13:27

Nie ma to jak być sojusznikiem Rosji - pełna ochrona, pełne zaufanie. Ważne by Polacy o tym pamiętali.

Patiszon
środa, 24 czerwca 2020, 16:49

O ile nam by było lepiej być dalej częścią związku radzieckiego. Pewnie bylibyśmy wolnym narodem zimnych Polaków, z dostępem do służby zdrowia oraz najnowszych technologii. Putin by nas chronił przed zgniłym zachodem, narkomanią, chorobami... bylibysmy dumni z armii czerwonej, wspólnej historii opartej na bratniej miłości i uczciwości... niech każdy odpowie sobie na te pytania. Pozdrawiam

zielony
środa, 24 czerwca 2020, 18:54

Tak jak Białoruś. Ukraina na szczęście otwiera oczy

złośliwy
środa, 24 czerwca 2020, 14:03

Nie tykaj Polaków...

Jam ci
środa, 24 czerwca 2020, 13:05

Dobrze, że syryjska opl, na rosyjskim sprzęcie broni skutecznie nieba. A może nie?

gegroza
środa, 24 czerwca 2020, 17:48

ruscy mają gdzieś Syrię. W ich interesie jest ten konflikt. Dokładnie jak w interesie USA a szczególnie Izraela, który pomagał wręcz dżihadystom co jest udowodnione wielokrotnie

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:04

A niby kiedy izrael pomagał terrorystom, no czekam. Czas start:)

Kopara
środa, 24 czerwca 2020, 13:03

Bezkarnie za dnia? A gdzie ruski kuzyn?

ReKopara
środa, 24 czerwca 2020, 13:53

Kuzyni za chwilę pojawią się tu na forum i nam wytłumaczą.

Adrian
środa, 24 czerwca 2020, 14:13

Na razie jesteś tylko ty.Sekcja zagrzybionych.Ale mozesz sobie pogaworzyć sam ze sobą, jak to ci sie często zdarza.

najszybszy rosyjski zegarek
środa, 24 czerwca 2020, 15:35

No jak to? Przecież jest dokładnie tak jak przewidział. Pojawiłeś się i już pianę toczysz.

:)
środa, 24 czerwca 2020, 17:00

Moskwicz z Przemyśla na ukrainskich blachach zaparkował na miejscu dla niepelnosprawnych.

najszybszy rosyjski zegarek
środa, 24 czerwca 2020, 17:55

Co to ma wspólnego z izraelskimi nalotami w Syrii?

Paradoks
środa, 24 czerwca 2020, 12:46

Nie wszędzie da sie postawić Pancyra Paradoksalnie Izrael o tym wie

Marek1
środa, 24 czerwca 2020, 14:17

Pancyra praktycznie można wszędzie postawić. Problem w tym, że gdyby zechciał on Żydom przeszkadzać, to zaraz by zamienił sie w kupę złomu.

Normalka
środa, 24 czerwca 2020, 13:56

Paradoksalnie stawia się je tam, gdzie są potrzebne. Przecież nie wystawią ich do ochrony warzywniaka, mają zabezpieczać irańskie bojówki.

Transformers
środa, 24 czerwca 2020, 12:11

No gdyby USA z Izraelem jakiegoś dnia pięknego nalotu nie przeprowadziły to bym się zdziwił a tak to kolejny news z wielu. Tak to jest że jedni mogą ale innym bronią a niby to suwerenne państwo a jednak nie do końca

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 14:44

Widzisz Syria jest z Izraelem w stanie wojny wiec co się dziwisz ze IAF atakuje??

acc
środa, 24 czerwca 2020, 20:56

Oo, moja ulubiona śpiewka. Nasz forumowy prawnik w akcji. Już się panie prawnik nauczyłeś odróżniać orzeczenie od rezolucji?

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:05

Wow jak widać znajomy obrońca dyktatorków i satrapów w akcji:))

acc
czwartek, 25 czerwca 2020, 23:59

A których dyktatorów broniłem? Przypomnij mi proszę. Bo ty bronisz okupacji, naruszania suwerenności państw i innych typowych dla np Rosji i innych tego typu krajów zachowań.

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 11:51

Doprawdy?? A niby gdzie bronię okupacji, czekam na przykład.Ale ci wyjasnie, moze w końcu cos zrozumiesz: Syria razem z Egiptem napadła na izrael w 1973r i nigdy po przegranej wojnie nie podpisała pokoju z Izraelem zawarto jedynie zawieszenie broni( Egipt podpisał traktat pokojowy) Wielokrotnie Syria zerwała zawieszenie bronii, a do czego prowadzi zewanie zawieszenia broni to powinienes doskonale wiedziec:)

Gnom
piątek, 26 czerwca 2020, 15:18

A Izrael przypadkiem nie rozpoczął wojny w 1967 także z Syrią. To jedno z najagresywniejszych państw w regionie.

Davien
sobota, 27 czerwca 2020, 15:25

Nie , w 1967r t Arabowie byli agresorami. Ale tak po kolei. W 1964r Syria wzywa wszyskie państwa arabskie do wypowiedzenia wojny izraelowi i w tym samym roku atakują teren izraela, Na razie nei ma wypowiedzenia wojny . choc ona de fakto juz trwa na granicy(tzw wojna o wodę), w 1966r Izrael przeprowadza operację odwetowa w Jordanii Syria cały czas atakuje i ostzreliwuje Izrael. w 1967r Rosjanie podjudzaja do wojny podajac Sadatowi fałszywe informacje o koncentracji sił izraelskich przy Syrii Egipt atakuje izrael 5 czerwca 1967r, tego samego dnia syryjska armia rozpoczyna masowy ostzrał izraela.

Gnom
sobota, 27 czerwca 2020, 22:21

No to ciekawostka - Egipt napadł na Izrael i za to świat nałożył embargo na Izrael. Jednak zajrzyj do innych podręczników niż te hebrajsku lub tłumaczone z hebrajskiego. Oni tam tłuką się w sposób ciągły, to fakt, ale większe konflikty z zasady (bez 1973) rozpoczyna Izrael.

acc
piątek, 26 czerwca 2020, 14:17

A co ma ten twój magiczny traktat pokojowy do nielegalnej okupacji ZB i Wzgórz Golan? Wyjaśnij mi powiązanie między tymi 2 faktami bo nie nadążam za twoim naukowym wywodem. A bronisz oczywiscie okupacji tych terytoriom równie zaciekle co nieudolnie.

Davien
sobota, 27 czerwca 2020, 15:28

No popatrz jaki neikumaty:)) Ale dla twojej miernej wiedzy: Okupacja Golan jest nielegalna i zawsze tak twierdziłem a wojna z 1973r zakończyła sie jedynie rozejmem z Syrią który ta wielokrotnie zerwała. A teraz sobie sprawdż do czego prowadzi zerwanie rozejmy i skóńcz udawac... niz jestes.

Fan daviena, eksperta od AIM-120 z 1973 roku.
sobota, 27 czerwca 2020, 03:26

Raczej merytorycznej odpowiedzi sie nie doczekasz. No ale przeciez dejvidek to jest ekspert od prawa miedzynarodowego co twierdzil, ze konwencja o międzynarodowym lotnictwie cywilnym (ang. Convention on International Civil Aviation), znana również jako konwencja chicagowska (ang. Chicago Convention) – umowa międzynarodowa regulująca kwestie z zakresu prawa lotniczego, główne źródło międzynarodowego prawa lotniczego, sporządzona w Chicago 7 grudnia 1944, obowiązująca od 4 kwietnia 1947 ma zastosowanie wzgledem samolotow wojskowych. Ale malo tego. Davien dejvidkiem zwany posiada wiedze tajemna, taka ktorej do tej pory nie posiadly najtezsze umysly, najwybitniejsi historycy, fizycy, matematycy, konstruktorzy, eksperci z dziedziny prawa, psychologii.... Przezciez tylko dejvidek wie o referendum w Polsce o przystapieniu polski do NATO, tylko dejvidek zna technologie kotla opalanego oparami benzyny, tylko dejvidek zna konstrukcje oznaczona jako F-15AE, tylko dejvidek uzbrajal F-4 Luftwaffe w pociski AIM-120 i AIM-9L w 1973 roku, tylko dejvidek slyszal o konwecji Chciagowskiej, ktora wedlog dejvidka ma zastosowanie wzgledem samolotow wojskowych, tylko dejvidek posiada wiedze z zakresu psychologii i potrafi okreslic i zdecydowac kto jest "ruskim", "ruskim trolle". Taki to z niego omnibus. Nie wspominajac, ze dejvidek pilotowal wszystkie maszyny bojowe, takie jak F-22/35/18/16/15, Su-30/30, J-31/20, EF, Rafale i wie ze najlepsza jest tylko jedna (no moze dwie) a reszta to zlom, dejvidek dowodzil okretami podwodnymi SSBM i odpalal z nich pociski ICBM, siedzial jako operator systemow S-400 i tez wie ze to zlom, bonie widzial na ich radarach zadnych samolotow, nawet jak mu na antenie wyladowaly. Taki to z niego znafca. Tylko sie cieszyc.

Optimus Prajm
środa, 24 czerwca 2020, 13:58

A kto ci broni zrzucić bomby na irańskie depoty? Przecież bombardują ich wszyscy naokoło...

rED
środa, 24 czerwca 2020, 13:28

No ale przecież Syria ma się czym bronić i ma sojusznika. Potężnego, atomowego.

Toples
środa, 24 czerwca 2020, 16:52

Hahaha dobrze napisałeś, rosyjski sojusznik. Ciekawe jakie mają miny przy tych wszystkich S i pancyrach, pewnie jak słyszą silnik to ładują w portki i uciekają do rowu... może to jest zagadka ich skuteczności?

Transformers
środa, 24 czerwca 2020, 14:48

No właśnie nie. Robi tam interesy kosztem swego syryjskiego sojusznika. Wielcy się dogadają kosztem małych. Lekcja kolejna wielu. Pamiętajmy o tym

wesoły sanitariusz
środa, 24 czerwca 2020, 14:22

Znowu kręcisz się w kółko goniąc swój "atomowy" ogonek.Taka obsesyjna gonitwa myśli nie wróży niczego dobrego.

wert
środa, 24 czerwca 2020, 12:06

Jak to zginęli? Przecież OPL wszystko zestrzeliła. Najnowsza sowieckaja tiechnika

Rar
środa, 24 czerwca 2020, 16:53

Też tego nie rozumiem. Może umarli że starości?

mrok
środa, 24 czerwca 2020, 11:59

Reżim to znaczy ci którzy są z prezydentem Assadem tolerancyjnie nastawionym do chrześcijan a prodemokraci to ci brodacze specialiści od ścinania głów chrześcijanom, sponsorowani przez reżimy szejków Arabii Saudyjskiej ( którzy własnego dziennikarza pokroili nożami na terenie ambasady Arabii Saudyjskiej, sprawa oczywiście została zamieciona pod dywan) oraz USA ( która własnych sojuszników z NATO podsłuchiwała i szpiegowała, sprawa została oczywiście zamieciona pod dywan).

Fanklub Wschodu
środa, 24 czerwca 2020, 11:57

Nasi portalowi rzecznicy kremla mają zagwozdkę, bo albo s400 i inne tego typu systemy, które Rosja posiada w Syrii są nieskuteczne, albo są skuteczne tylko Putin dogadał się z Izraelem że nie będzie przeciwdziałał nalotom na swojego sojusznika. Tylko jeśli tak jest to Rosja zwyczajnie sprzedała naród syryjski i pozwala na bezkarne bombardowanie go przez lotnictwo Izraelskie. Niebawem pewnie pojawią się komunikaty naszych rzeczników, ciekawe co powiedzą.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
środa, 24 czerwca 2020, 19:38

Co by nie powiedzieli to dostarczy to rozrywki

5ug
środa, 24 czerwca 2020, 16:54

Chyba nie czytałeś uważnie komentarzy, 67 milionów żydów to byli Rosjanie. Czyli w zasadzie Izrael to taka mała Rosja. Maja strzelać do swoich?

GB
środa, 24 czerwca 2020, 20:25

Jacy to swoi?? Jak tylko mogli to uciekli z Rosji.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
środa, 24 czerwca 2020, 19:39

W samo sedno

środa, 24 czerwca 2020, 14:13

Jesteś w błędzie Rosja nikogo nie sprzedała to są tylko interesy dziś nie ma przyjaźni tylko są interesy

czy co...
środa, 24 czerwca 2020, 13:48

Davien pije?Wysłał was na zwiady?

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 14:46

Uwaga, ruski troll, nie karmic:)

tom
środa, 24 czerwca 2020, 22:27

Panie Davidzie nie zamknął Pan okien w ukraińskim chutorze i capi!

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:06

Skończyłes skamlec o karmę trollu??

GB
środa, 24 czerwca 2020, 23:53

Capi ruskim syfem.

Ciezkie musi byc zycie trolla ktory wstydzi sie przyznac ze jest trollem.
piątek, 26 czerwca 2020, 02:39

Poziom dyskusji na poziomie GB. Czyli dno pokryte warstwa mulu.

węglowodan
środa, 24 czerwca 2020, 18:03

Jesteś na diecie?

daff
środa, 24 czerwca 2020, 16:57

No co ty davien, ten najszybszy w Przemyslu moskwicz na ukraińskich numerach jest samowystarczalny.Zadaje pytania,odpowiada na nie,zadaje kolejne.Perpetum mobilek.

:)
środa, 24 czerwca 2020, 16:05

Sekcja zagrzybionych w pełnym składzie.

Davien
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:06

No znowu mamy zebranie ruskich trolli podniecających sie nawzajem:)

Ciezkie musi byc zycie trolla ktory wstydzi sie przyznac ze jest trollem.
piątek, 26 czerwca 2020, 02:38

Ale to ciebie trollu spontacznicznie zawodowy wszedzie pelno.

Davien
piątek, 26 czerwca 2020, 11:53

No popatzr kolejny ruski troll robi sobie dobrze:))

Ciezkie musi byc zycie trolla ktory wstydzi sie przyznac ze jest trollem.
wtorek, 30 czerwca 2020, 12:35

Jaki ty "mondry" jestes.

Jacek
środa, 24 czerwca 2020, 13:29

Proste jak po YK - bestialskie naloty Izraela.

Davien
środa, 24 czerwca 2020, 14:46

Jacek niech sie Syria cieszy ze Izrael tylko sie w naloty bawi, nie tzreba było zaczynac wojny z Izraelem.

Gnom
piątek, 26 czerwca 2020, 15:19

Jeszcze raz - Syria w ogóle uznaje takie państwo jak Izrael (chociażby w granicach z 1948) , czy jedynie pasożyta na terenach palestyńskich.

Davien
sobota, 27 czerwca 2020, 15:31

Gnom, a co to za róznica, są w stanie wojny z Izraelem i tyle. Dla twojego przypomnienia w 1948r nei istniało coś takiego jak tereny palestyńskei i Palestyna jako państwo.

Gnom
sobota, 27 czerwca 2020, 22:23

Mandat brytyjski opiewał na Palestyną a nie nie Izrael. To żydzi od lat 30 stosowali zamachy terrorystyczne i tym wywalczyli sobie państwo (!!!). Dla twojego przypomnienia.

Marek1
środa, 24 czerwca 2020, 14:20

kolejny żydożerca - bestialskie(?!?!) naloty na magazyny z bronią/amunicją dla Hezbollahu ?? Ofiary wyłącznie żołnierze, a każda irańska rakieta zniszczona w Syrii to jedna mniej wystrzelona na Izrael.

BUBA
środa, 24 czerwca 2020, 11:56

Wszędzie zaczynało się tak samo. Najpierw pokojowy protest, potem padają strzały, potem jest rewolucja i wchodzą zachodnie koncerny powiązane z udzielającym pomocy pokojowym rewolucjonistom.................. ....................................................................................................................................................................................... Po jakimś czasie konkurencja organizuje pokojowy protest, potem padają strzały, potem jest rewolucja, zmiana władzy zmiana koncernów powiązanych z władza...i biznes się kręci....................................................

asd
środa, 24 czerwca 2020, 13:34

Kwintesencja polityki...

BUBA
środa, 24 czerwca 2020, 23:37

"Konkwista" Valdemar Baldhead (Waldemar Łysiak 1988)...................................................................

Tweets Defence24