Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Grupa WB na targach w Bahrajnie

Fot. Grupa WB
Fot. Grupa WB

Grupa WB prezentuje swoje produkty na odbywających się w Bahrajnie targach BIDEC 2019.

Grupa WB jest jedyną firmą polskiego sektora przemysłu obronnego, która obecna jest w trakcie tegorocznych targów BIDEC 2019 w Bahrajnie. Polskie przedsiębiorstwo prezentuje tam swoje kluczowe wyroby - w tym między innymi amunicję krążącą Warmate, bezzałogowy system rozpoznawczy FlyeEye oraz Zintegrowany System Zarządzania Walką Topaz.

System Warmate, czyli bezzałogowa amunicja krążąca, mogąca pełnić również funkcje rozpoznawcze, jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się produktów Grupy WB, jest użytkowany m.in. w Polsce, na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Producent od niedawna intensywnie promuje najnowsze wersje tego rozwiązania, w tym powiększoną, dysponującą większym zasięgiem i głowicą Warmate 2, jak też wersje specjalne Warmate Tube Launch (startująca z wyrzutni kasetowej), Warmate R (dedykowana wersja rozpoznawcza) i Warmate V (wersja pionowego startu i lądowania).

FlyEye to bezzałogowa rozpoznawcza platforma latająca bliskiego zasięgu o budowie modułowej, startująca z ręki. Jest standardowo wyposażony w głowicę umieszczoną pod kadłubem, z umieszczonymi w niej dwoma kamerami - światła dziennego oraz termowizyjną.

Zintegrowany System Zarządzania Walką Topaz to rozwiązanie pozwalające na kompleksowe zarządzania posiadanymi środkami prowadzenia działań - systemami rozpoznawczymi, łączności i dowodzenia, uderzeniowymi, wsparcia logistycznego i kierowania ogniem. Jest to, zgodnie z zapewnieniami producenta, system modułowy i skalowalny, zdolny do wspierania polem walki na każdym szczeblu dowodzenia, w pełni możliwy do zintegrowania z systemami innych producentów. Prezentowany jest też system łączności wewnętrznej Fonet, który może współpracować z systemem Topaz, ale i z innymi rozwiązaniami klasy BMS wskazanymi przez użytkownika.

Reklama

Komentarze (5)

  1. Gal

    PGZ miał zysk tylko dlatego że dostał 200 mln dotacji.

  2. Zaq

    Oczywiście PGZ nie ma bo i po co WP lyknie wszystko po zawyzonych cenach. Czas żeby podzielić PGZ to co wartościowe sobie poradzi reszta niech upadnie.

  3. ok

    Mam nadzieje ,że tej firmy nie uwalą

  4. kuballo

    szantażem zmusili do sprzedaży 25% udziałów w spólce - inaczej nie mogli by sprzedawać WP czegokolwiek. za 2018 zysk WB wyniósł 36 mln zł a całej grupy PGZ 37 mln. Oczywiście za późniejsze lata grupa PGZ będzie wykazywała wieksze zyski ale tylko kilka firm bedzie robiło zysk reszta bedzie dalej na minusie. Poza tym wyklączając całą konkurencję krajową i zagraniczną kontrakty bedą zawsze b. rentowne co będzie uzasadniało istnienie tego molocha bez jakichkolwiek pozyskanych nowych kompetencji, wszytko będzie szło na pozyskanych technologiach czyli drogo i zawsze o jedną, dwie generacje technologiczne wstecz.

  5. michalspajder

    Jedyna polska firma - oczywiscie ta prywatna.Jako taka nie jest faworytem w przetargach dla WP,wiec musi sobie radzic sama.I radzi,oby tylko rzad nie probowal zbytnio polozyc na WB Electronics swych kosmatych lap.A tymczasem w PGZ...

Reklama