Reklama

PIAP GRYF jest robotem wykorzystywanym do rozpoznania terenu i miejsc trudno dostępnych. Dzięki manipulatorowi o pięciu stopniach swobody oraz funkcji zacisku szczęk chwytaka, możliwe jest podejmowanie ładunków o masie do 15 kg. Koła robota mogą być zdemontowane, co zmniejsza jego gabaryty, a tym samym ułatwia prowadzenie akcji w wąskich przestrzeniach. Dzięki zastosowanym napędom, robot pokonuje nierówności terenu i przeszkody o kącie nachylenia do 45°.

Cechą charakterystyczną GRYF-a jest manewrowość. Niewielka masa ułatwia transport i przenoszenie robota, a jego modułowa konstrukcja pozwala na szybką i łatwą zmianę dodatkowego oprzyrządowania. 

Roboty PIAP GRYF w wersji policyjnej wyposażone są w akcesoria dodatkowe, m.in. w uchwyt do przenośnego urządzenia rentgenowskiego, uchwyt do wyrzutnika pirotechnicznego, uchwyt do strzelby, a także nożyce do cięcia przewodów czy nóż do przebijania opon. Wyposażenie dodatkowe poszerza zakres zadań, w których może być wykorzystywany robot.

Jak podkreśla PIAP, GRYF jest przystosowany do współpracy z różnorodnym wyposażeniem dodatkowym. Są to m.in. wyrzutniki pirotechniczne, strzelby, urządzenia RTG, czujniki oparów materiałów wybuchowych, nawijarki ze światłowodem oraz magistrala do zdalnego odpalania ładunków wybuchowych.

Czytaj też: Policja kupuje pistolety. "Aukcja elektroniczna"

 

 

Reklama
Reklama

Komentarze